Gasly neudržel v Maďarsku rychlost z pátku po zbytek víkendu. Důvody nezná

Pierre Gasly z Red Bullu nerozumí tomu, proč se jeho rychlost v průběhu Velké ceny Maďarska formule 1 postupně zhoršovala.
Gasly neudržel v Maďarsku rychlost z pátku po zbytek víkendu. Důvody nezná

V pátečních trénincích se Gaslymu dařilo, když v prvním byl čtvrtý a ve druhém zajel nejrychlejší čas. V kvalifikaci ale zaostal o více než sekundu za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, který získal pole position. Gasly obsadil šesté místo, které mu patřilo i v cíli závodu.

Šéf týmu Christian Horner se po závodě na Hungaroringu nechal slyšet, že Gaslyho nedostatečná forma týmu „škodí“ v jeho souboji s Ferrari a Gasly by se měl zlepšit

Podle Hornera se musí Gasly vzpamatovat. Nemůžeme bojovat s Alfou Romeo a McLarenem

Podle Hornera se musí Gasly vzpamatovat. Nemůžeme bojovat s Alfou Romeo a McLarenem

Podle Gaslyho došlo mezi pátečními a sobotními jízdami jen k několika drobným změnám na jeho voze a nedokáže proto vysvětlit, proč se tolik trápil.

„Víkend začal dobře. Měli jsme dobrou rychlost, dokonce i v porovnání s ostatními jezdci, bylo to lepší než obvykle. Od třetího tréninku to pak bylo jiné. V tuto chvíli nemám jasnou odpověď. Musím to jen pochopit a s kluky to analyzovat,“ řekl Gasly.

„Myslím, že pro všechny je dobré mít teď přestávku. Vypnout a podívat se na prvních pár měsíců: co se podařilo, co mohlo být lepší, a pro druhou polovinu sezóny se vrátíme silnější. Od začátku roku jsem se toho samozřejmě hodně naučil,“ dodal.

Francouz, jehož nejlepším letošním výsledkem je zatím čtvrté místo z Velké Británie, si ale nepřipouští tlak, který je na něj vzhledem k jeho výsledkům vyvíjen.

„Nevěnuji tomu pozornost. Snažím se jen co nejlépe odvádět svou práci, pracovat s klukama a to je jediné, co dělám.“

Gasly má štěstí, že je stále v Red Bullu, říká Villeneuve

Gasly má štěstí, že je stále v Red Bullu, říká Villeneuve

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Malá velká žena. Kdo je pravá ruka Lewise Hamiltona?

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00