Gasly neudržel v Maďarsku rychlost z pátku po zbytek víkendu. Důvody nezná

Pierre Gasly z Red Bullu nerozumí tomu, proč se jeho rychlost v průběhu Velké ceny Maďarska formule 1 postupně zhoršovala.
Gasly neudržel v Maďarsku rychlost z pátku po zbytek víkendu. Důvody nezná

V pátečních trénincích se Gaslymu dařilo, když v prvním byl čtvrtý a ve druhém zajel nejrychlejší čas. V kvalifikaci ale zaostal o více než sekundu za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, který získal pole position. Gasly obsadil šesté místo, které mu patřilo i v cíli závodu.

Šéf týmu Christian Horner se po závodě na Hungaroringu nechal slyšet, že Gaslyho nedostatečná forma týmu „škodí“ v jeho souboji s Ferrari a Gasly by se měl zlepšit

Podle Hornera se musí Gasly vzpamatovat. Nemůžeme bojovat s Alfou Romeo a McLarenem

Podle Hornera se musí Gasly vzpamatovat. Nemůžeme bojovat s Alfou Romeo a McLarenem

Podle Gaslyho došlo mezi pátečními a sobotními jízdami jen k několika drobným změnám na jeho voze a nedokáže proto vysvětlit, proč se tolik trápil.

„Víkend začal dobře. Měli jsme dobrou rychlost, dokonce i v porovnání s ostatními jezdci, bylo to lepší než obvykle. Od třetího tréninku to pak bylo jiné. V tuto chvíli nemám jasnou odpověď. Musím to jen pochopit a s kluky to analyzovat,“ řekl Gasly.

„Myslím, že pro všechny je dobré mít teď přestávku. Vypnout a podívat se na prvních pár měsíců: co se podařilo, co mohlo být lepší, a pro druhou polovinu sezóny se vrátíme silnější. Od začátku roku jsem se toho samozřejmě hodně naučil,“ dodal.

Francouz, jehož nejlepším letošním výsledkem je zatím čtvrté místo z Velké Británie, si ale nepřipouští tlak, který je na něj vzhledem k jeho výsledkům vyvíjen.

„Nevěnuji tomu pozornost. Snažím se jen co nejlépe odvádět svou práci, pracovat s klukama a to je jediné, co dělám.“

Gasly má štěstí, že je stále v Red Bullu, říká Villeneuve

Gasly má štěstí, že je stále v Red Bullu, říká Villeneuve

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Malá velká žena. Kdo je pravá ruka Lewise Hamiltona?

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10