Gasly: Můj vysněný závod by se jel za deště na okruhu z mých oblíbených zatáček

Kdyby si mohl Pierre Gasly zvolit pro sebe ideální závod formule 1, uskutečnil by se blízko jeho domu, jel by se na okruhu složeném z nejlepších zatáček z ostatních tratí a do závodu by promluvil déšť.
Gasly: Můj vysněný závod by se jel za deště na okruhu z mých oblíbených zatáček

V živém chatu týmu AlphaTauri s fanoušky dostal Gasly otázku, jak by vypadal jeho 'ideální závod'. Kde by se uskutečnil? Jak by vypadala trať? S jakým vozem by závodil?

„Místo by bylo zřejmě někde blízko mého domu, abych tam mohl jezdit každý den a od rána do večera trénovat,“ řekl Gasly.

„Myslím, že by to byla směs všech zatáček, které mám rád. Můj oblíbený okruh, zejména pro kvalifikaci, je Monako, protože na něm máte spoustu adrenalinu. Miluji Spa, celkově mám rád rychlé zatáčky, takže Suzuka. Technické, mám rád Budapešť a Silverstone. Problém je, že mám v podstatě rád většinu okruhů, takže možná z každého vzít jednu zatáčku. Líbí se mi i dlouhé tratě jako Singapur, který má hodně zatáček.“

A závodit by se mělo na mokré trati. „Vyrostl jsem v Normandii a celkem často jsem musel jezdit za deště. Mám to rád, protože vám to více klouže a je to větší výzva.“

Pro ideální závod by se přitom posadil do současného vozu. „Vůz? Zřejmě ty, co máme teď, protože jsou nejrychlejší a je skutečně radost je řídit. Rád bych ale vyzkoušel i vozy F1 ze 70. a 80. let.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Piloti F1 budou mít podle Sainze Jr. po návratu do kokpitu problémy s krkem

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.