Gasly letos poprvé porazil Verstappena a dosáhl nejlepšího výsledku

Pierre Gasly dotáhl povedený víkend Velké ceny Velké Británie do úspěšného konce a v desátém podniku letošní sezóny formule 1 na Silverstonu si dojel čtvrtým místem pro svůj nejlepší výsledek sezóny.
Gasly letos poprvé porazil Verstappena a dosáhl nejlepšího výsledku

Jezdci Red Bullu se dařilo už od úvodních tréninku. Výsledky potvrdil i v kvalifikaci, kde obsadil páté místo hned za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem. Porazil přitom i Sebastiana Vettela z Ferrari.

V závodě pak Gasly zajel svůj dosud nejlepší výsledek od přestupu do Red Bullu. Porazil i svého týmového kolegu Verstappena, který se však probojovával zpět po nehodě s Vettelem.

„Od pátku do neděle byl celý tento víkend silný, dnes to byla moje nejlepší letošní neděle. Bojujeme s kluky vpředu, což je pozice, kde bychom měli být a s dnešním čtvrtým místem jsem skutečně spokojen,“ řekl Gasly.

„Samozřejmě jakožto soutěživý člověk jsem zklamaný, že nejsem na stupních vítězů, které byly tak blízko, tento víkend jsme ale udělali velký krok vpřed a jdeme správným směrem. Měl jsem dobré souboje se Sebem a Charlesem (Leclercem) a v průběhu závodu se toho docela dost událo. Musím ještě zapracovat na drobných detailech, abych udělal ten poslední krok na stupně vítězů.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Formule E New York: Poslední závod vyhrál Frijns, šampionem se stal Vergne

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10