Gasly letos poprvé porazil Verstappena a dosáhl nejlepšího výsledku

Pierre Gasly dotáhl povedený víkend Velké ceny Velké Británie do úspěšného konce a v desátém podniku letošní sezóny formule 1 na Silverstonu si dojel čtvrtým místem pro svůj nejlepší výsledek sezóny.
Gasly letos poprvé porazil Verstappena a dosáhl nejlepšího výsledku

Jezdci Red Bullu se dařilo už od úvodních tréninku. Výsledky potvrdil i v kvalifikaci, kde obsadil páté místo hned za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem. Porazil přitom i Sebastiana Vettela z Ferrari.

V závodě pak Gasly zajel svůj dosud nejlepší výsledek od přestupu do Red Bullu. Porazil i svého týmového kolegu Verstappena, který se však probojovával zpět po nehodě s Vettelem.

„Od pátku do neděle byl celý tento víkend silný, dnes to byla moje nejlepší letošní neděle. Bojujeme s kluky vpředu, což je pozice, kde bychom měli být a s dnešním čtvrtým místem jsem skutečně spokojen,“ řekl Gasly.

„Samozřejmě jakožto soutěživý člověk jsem zklamaný, že nejsem na stupních vítězů, které byly tak blízko, tento víkend jsme ale udělali velký krok vpřed a jdeme správným směrem. Měl jsem dobré souboje se Sebem a Charlesem (Leclercem) a v průběhu závodu se toho docela dost událo. Musím ještě zapracovat na drobných detailech, abych udělal ten poslední krok na stupně vítězů.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Formule E New York: Poslední závod vyhrál Frijns, šampionem se stal Vergne

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.