Gasly letos poprvé porazil Verstappena a dosáhl nejlepšího výsledku

Pierre Gasly dotáhl povedený víkend Velké ceny Velké Británie do úspěšného konce a v desátém podniku letošní sezóny formule 1 na Silverstonu si dojel čtvrtým místem pro svůj nejlepší výsledek sezóny.
Gasly letos poprvé porazil Verstappena a dosáhl nejlepšího výsledku

Jezdci Red Bullu se dařilo už od úvodních tréninku. Výsledky potvrdil i v kvalifikaci, kde obsadil páté místo hned za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem. Porazil přitom i Sebastiana Vettela z Ferrari.

V závodě pak Gasly zajel svůj dosud nejlepší výsledek od přestupu do Red Bullu. Porazil i svého týmového kolegu Verstappena, který se však probojovával zpět po nehodě s Vettelem.

„Od pátku do neděle byl celý tento víkend silný, dnes to byla moje nejlepší letošní neděle. Bojujeme s kluky vpředu, což je pozice, kde bychom měli být a s dnešním čtvrtým místem jsem skutečně spokojen,“ řekl Gasly.

„Samozřejmě jakožto soutěživý člověk jsem zklamaný, že nejsem na stupních vítězů, které byly tak blízko, tento víkend jsme ale udělali velký krok vpřed a jdeme správným směrem. Měl jsem dobré souboje se Sebem a Charlesem (Leclercem) a v průběhu závodu se toho docela dost událo. Musím ještě zapracovat na drobných detailech, abych udělal ten poslední krok na stupně vítězů.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Formule E New York: Poslední závod vyhrál Frijns, šampionem se stal Vergne

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00