Gasly? Je připraven učinit další krok, věří u Red Bullu

Podle sportovního ředitele Red Bullu Jonathana Wheatleyho se tým z Milton Keynes poučil z potíží, kterými si procházeli jeho juniorští piloti. I díky tomu je prý Pierre Gasly nyní připraven udělat další krok kupředu ve své kariéře.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Gasly? Je připraven učinit další krok, věří u Red Bullu | Foto: Getty Images / Clive Rose

Gasly se dočkal vytouženého povýšení z Toro Rosso do Red Bullu před sezonou 2019, jenomže v „a-týmu“ nakonec nestrávil ani jednu celý rok. Po šestém místě v Maďarsku byl během letní přestávky přesunut zpět do „juniorky“.

Nicméně krok zpět Francouzovi pomohl. Do konce sezony skončil druhý v Brazílii, následně v roce 2020 v Monze senzačně získal své první vítězství. Třetí pódium v „b-týmu“ Red Bullu vybojoval loni v Ázerbájdžánu, kde dojel třetí.

Paralelně si prožil podobné trápení Alex Albon. Thajský jezdec dostal šanci v Red Bullu v roce 2020, po neuspokojivých výsledcích byl však po sezoně z formule 1 odejit a přesunul se do DTM. I v jeho případě se však klesající křivka opět obrátila a Albon bude letos zpět na startovním roštu v barvách Williamsu.

Případy Gaslyho a Albona přinesly podle Wheatleyho Red Bullu cenná poučení o tom, jak lépe podporovat své mladé jezdce.

„Z Alexova případu jsme se mnohému naučili. Naučili jsme se, jak podpořit mladého jezdce, který si prochází složitým obdobím,“ rozpovídal se Wheatley v podcastu Jacka Threlfalla.

„S Pierrem to před tím bylo podobné. Jen se podívejte, jaké sebevědomí Pierre znovu získal! Nyní je zpět ve trochu menším týmu.“

„Upřímně si myslím, že Pierre je nyní připraven udělat další krok směrem vzhůru.“

Sportovní ředitel Red Bullu se také zastal Alexe Albona. Závodit po boku rychlého Maxe Verstappena prý byla pro mladého nováčka „hrůzostrašná výzva“.

„Alex je mimořádný mladý muž. Fantastický pilot a opravdu, opravdu rychlý závodník.“

„Ale stejně jako pro Pierra, tak i pro něj bylo velmi těžké stát se najednou týmovým kolegou Maxe Verstappena.“

„Přejít z AlphaTauri do Red Bullu k někomu, jako je Max, bylo jako přeplavat celý záliv. Sám Max to musel dokázat s Danielem (Ricciardem), nicméně dnes už víme, že Max je mimořádný talent.“

„Ale Alex a jeho odhodlání a fakt, že se nikdy nepoddá emocím… Myslím si, že to ukazuje jeho odolnost.“

Další článek: Auto v Barceloně bude vypadat odlišně, připouští Steiner

Témata článku: , , ,