Gasly je nadšený šestým místem v monacké kvalifikaci

Pierre Gasly získal pro tým AlphaTauri šesté místo na startovním roštu pro Velkou cenu Monaka formule 1. Porazil i Lewise Hamiltona z Mercedesu, který bude startovat za ním.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Gasly je nadšený šestým místem v monacké kvalifikaci | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Gasly tak letos potřetí odstartuje ze třetí řady, když v Bahrajnu a Imole startoval pátý.

„S kvalifikací jsem velmi spokojen. Myslím, že jsme udělali to nejlepší, zatímco ostatní nezajeli nejlepší kolo. A kvalifikovat se na této pozici je obrovský úspěch,“ řekl šestý Gasly.

„Jsem velmi spokojen s prací, kterou odvedl tým. Poskytl mi silný vůz, když na tom záleželo. Myslím, že to bylo jedno z nejlepších kol celého víkendu a jsem rád, že se to sešlo v Q3. Vůz se tady chová o tolik jinak oproti jiným tratím, je to o hledání limitů a přibližování se co nejvíce bariérám.

„Zítra za sebou na startu budeme mít rychlé vozy, víme ale, jak obtížně se tady v Monaku předjíždí, musíme tedy zůstat soustředění a mít čistý závod. Myslím, že můžeme mířit na dobré body a skutečně doufám, že za všechnu práci, kterou tým odvádí, získáme velkou odměnu.“

Cunoda nepostoupil z Q1

První kvalifikaci v ulicích Monte Carla má za sebou Júki Cunoda. Japonský nováček nepostoupil z první části kvalifikace a obsadil šestnácté místo.

„Jelikož jsem v Monaku nikdy předtím nejel, je pro mě tento víkend náročný. Myslím ale, že moje kvalifikační kolo bylo celkem dobré a já měl smůlu, že jsem nepostoupil do Q2. Měli jsme v plánu jet tři rychlá kola, ale zvládl jsem jen dvě. Naše plány narušilo to, že jsem musel v průběhu kvalifikaci na převážení vozu. Během mého nejrychlejšího pokusu jsem se pak ve druhém sektoru dostal do provozu,“ řekl Cunoda.

„Musíme analyzovat všechna data a podívat se, kde ztrácím v porovnání s Pierrem. Pak se snad budu schopen zlepšit a bojovat s ním v Q3. Myslím, že se každý závod zlepšuji a se svým výkonem ve voze jsem spokojen.“

Další článek: Mezi nebem a peklem. Leclerc vyhrál kvalifikaci, pak rozbil své ferrari

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00