Gasly je dva body od zákazu startu v závodě

Pierre Gasly si v Mexiku ještě více zkomplikoval situaci. Je jen dva body od zákazu startu v závodě.
Gasly je dva body od zákazu startu v závodě | Foto: Getty Images / Peter Fox

Pierre Gasly v závodě vytlačil Strolla z tratě. Penalizaci ale nakonec dostal za to, že sám po zablokování kol vyjel z trati a získal „trvalou výhodu“. Kromě penalizace 5 sekund dostal jeden trestný bod.

Gasly má na kontě 10 trestných bodů, což znamená, že pokud získá ještě dva, čeká ho zákaz startu v dalším závodě. Platnost bodů je přesně jeden rok, takže pokud by Gasly získal další dva body v Abú Dhabí, nesměl by startovat v prvním závodě příští sezóny.

První body se přitom Gaslymu odečtou až 23. května příštího roku. Do té doby ho čeká ještě 9 závodů.

Gasly nasbíral dva trestné body ve Velké ceně Španělska za kolizi s Lancem Strollem, další tři ve Velké ceně Rakouska za kolizi se Sebastianem Vettelem a za opakované překročení traťových limitů, dva v Japonsku za velkou rychlost za safety carem a dva v Austinu za nedodržení pravidla „deseti délek vozu“ za safety carem. Dnes přidal další jeden bod.

Další článek: Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika 2022 a získal rekordní 14. vítězství v sezóně

Témata článku: , ,

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade.
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1.
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem...
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda..