Gasly dostal za rychlou jízdu pod červenou vlajkou penalizaci 20 sekund

Pierre Gasly dostal za příliš rychlou jízdu za safety carem penalizaci 20 sekund. Z předposledního se tak propadl na poslední místo za Micka Schumachera.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Gasly dostal za rychlou jízdu pod červenou vlajkou penalizaci 20 sekund | Foto: Getty Images / Clive Mason

Gasly po startu najel na reklamní panel, který se dostal na trať po nehodě Carlose Sainze. S panelem musel do boxů. Poté se vrátil na trať a dojížděl startovní pole v době, kdy byl na trati safety car. 

Ředitelství závodu ale vyvěsilo červenou vlajku. Zhruba ve stejné době projel Gasly okolo místa nehody, kde už byli maršálové a jeřáb. Gasly byl kvůli tomu pořádně naštvaný a to i s ohledem na nehodu Bianchiho na stejném okruhu v roce 2014.

Nakonec je to ale Gasly, kdo dostal penalizaci 20 sekund a 2 trestné body (celkově má 9 bodů z 12).

„Po projetí místem incidentu vůz 10 pokračoval v jízdě pod červenou vlajkou rychlostí, která několikrát přesáhla 200 km/h a dosáhla až 251 km/h,“ uvedli stewardi.

„Jezdec připustil, že nyní chápe, že mohlo dojít k výskytu maršálů nebo překážek na trati, a připustil, že jel příliš rychle.“

„Při zmírňování trestu však bereme v úvahu, že ačkoli rychlost v žádném případě nelze považovat za ‚pomalou‘, jak to vyžadují předpisy, byla pomalejší než maximální rychlost, které bylo možné za těchto podmínek dosáhnout. V úvahu bereme také šok, který jezdec zažil při spatření traktoru na závodní trati v zatáčce, kde došlo k nehodě.“

Další článek: Jak Verstappen k titulu (nečekaně) přišel

Témata článku: , ,

Aktuality

15:15 | Za méně než 48 hodin bude mít prezentaci Red Bull. Spekuluje se, že bude oznámena spolupráce s Fordem. Měla by však být výrazně volnější, než bylo ve hře s Porsche. 
10:14 | Daniil Kvjat bude ve WEC jezdit za tým Prema. 
31. ledna | Haas chystá na 11. února filmovací den. Na něm uvidíme skutečný vůz (tedy pokud uveřejní nějaké záběry a fotografie). 
31. ledna | Nový vůz Ferrari uvidíme 14. února. Nyní už známe také čas – 11:25.