Gasly do Alpine? Podle Marka nemá výstupní klauzuli

U Alpine je volná sedačka pro příští rok. Zatím to vypadá, že by favoritem mohl být Ricciardo, pokud skončí u McLarenu. Existují ale také další možnosti.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Gasly do Alpine? Podle Marka nemá výstupní klauzuli | Foto: Getty Images / Peter Fox

Fernando Alonso nedávno řekl, že každý tým, který má jednu nepotvrzenou sedačku, představuje možnost. Nakonec podepsal s Astonem Martin.

Existuje ale také opačná situace. Každý jezdec, který nemá smlouvu, může být pro Alpine možností – v některých případech reálnější, v jiných méně. Týká se to Latifiho, Schumachera, Čoua a teoreticky také Cunody.

Objevily se však také úvahy, že by do Alpine mohl zamířit Pierre Gasly. Dva Francouzi u Alpine by byl zajímavý tah. 

Gasly má smlouvu s AlphaTauri a nedávno byl formálně potvrzen pro příští rok. Týmu se však nedaří, je na osmém místě a proto se objevily další spekulace, podle kterých má Gasly výstupní klauzuli – jezdci to umožňuje odejít z týmu, pokud ten je například v určitou fázi sezóny na určitém místě v šampionátu. 

Helmut Marko však podobné úvahy odmítl. „Žádná výstupní klauzule pro Gaslyho neexistuje,“ řekl Marko pro německý Sport 1. „Žádná nebyla před letní přestávkou a nebude ani po ní.“

„Pro Red Bull nemá smysl Pierra propouštět. Pokud některý z jezdců Red Bullu vypadne, není žádný jiný adekvátní jezdec, který by ho mohl nahradit. To dokáže jen Gasly.“

Další článek: Zůstane Kuan-jü Čou u Alfy Romeo? O svou budoucnost se příliš nebojí

Témata článku: , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00