Gasly chce pro tým na domácí trati dosáhnout dobrý výsledek

Pierre Gasly chce v nedělní Velké ceně Emilia Romagna formule 1 navázat na čtvrté místo, kterým v sobotní kvalifikaci dosáhl svého nejlepšího letošního postavení na startovním roštu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Gasly chce pro tým na domácí trati dosáhnout dobrý výsledek | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Francouz skončil čtvrtý už v dopoledním volném tréninku, kdy na nejrychlejšího Lewise Hamiltona ztratil 907 tisícin. Mezi nejrychlejšími se pohyboval i v kvalifikaci. V Q1 byl pátý, v Q2 nestačil jen na mercedesy a v Q3 skončil čtvrtý se ztrátou 893 tisícin na Valtteriho Bottase. O tři desetiny nestačil na třetího Maxe Verstappena z Red Bullu.

„Musím říct, že celý den to bylo fajn, trénink byl dobrý. Pro kvalifikaci jsme udělali drobné změny, které zlepšily vůz. Dokázal jsem zajet dobrá kola, jel jsem tak, jak jsem chtěl a vyrovnal jsem svůj nejlepší kvalifikační výkon ve F1. Jsem s tím velmi spokojen,“ řekl Gasly.

Závod v Imole je přitom pro tým AlphaTauri prakticky domácí. Faenza, kde se továrna týmu nachází, je od Imoly vzdálena 15 kilometrů.

„Jsme asi 15 kilometrů od továrny. Pro všechny v garáži je to pochopitelně velmi důležité a opravdu doufám, že dokážeme podat dobrý výkon. Zdá se, že Itálie se k nám z nějakého důvodu chová hezky,“ řekl Gasly, který letos ve Velké ceně Itálie v Monze získal své první vítězství ve F1.

„Snad dojedeme na dobré pozici a já budu bojovat s Ferrari, pokud to půjde,“ dodal Francouz.

Kvjat letos poprvé v Q3

Dobrý výsledek týmu v kvalifikaci potvrdil osmým místem Daniil Kvjat, který letos vůbec poprvé postoupil do třetí části kvalifikace.

„Se svým kolem v kvalifikaci jsem spokojen, byla to vyrovnaná kvalifikace a na konci byly jen velmi malé rozdíly. Myslím, že ke skvělému výsledku mi chybělo tak jeden a půl desetiny, se svým kolem jsem přesto spokojen,“ řekl Kvjat.

„Museli jsme si dávat pozor na traťové limity. Preferuji tratě ze staré školy, kde vás za jízdu mimo trať potrestá kačírek, jakmile jsem se ale dostal do Q3, konečně jsem se dostal na limit a byl jsem schopen více tlačit.“

Další článek: Jezdecké sestavy pro rok 2021: potvrzení jezdci, aktuální spekulace

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00