Gasly byl o Verstappenovi informován pozdě

Verstappen se poté, co ztratil přítlak při jízdě za svým kolegou, dostal do kontaktu s proslulou Zdí šampionů. Gasly se o něm dozvěděl na poslední chvíli.
Gasly byl o Verstappenovi informován pozdě

Pierre Gasly (13./12.)

Francouzský mladík má za sebou nepříliš povedený trénink v Montrealu. Není si jist, zda Red Bull dovede konkurovat Ferrari s Mercedesem.

„Tým mě přes rádio informoval dost pozdě, bylo to v okamžiku, kdy jsem se připravoval na kolo za Grosjeanem. Když mi to řekli, byl asi pět vteřin za mnou a pak jsem se jen dozvěděl, že narazil do zdi. Neviděl jsem, co se přesně stalo. Připravoval jsem se na kolo, a pak se to stalo. Jsem si jistý, že to ještě probereme.

Bylo to dnes těžké. Celkově nám schází přilnavost, musíme to zanalyzovat a zítra přijít s nějakým řešením. Je ale teprve pátek a ještě máme čas na nějaké zlepšení,“ ví Gasly.

Max Verstappen (4./13.)

Ani Verstappen přesně netuší, co se kolem jeho nehody vlastně přihodilo.

„Měl jsem před sebou Pierra a myslím, že mu bylo oznámeno, ať přidá. Pak vlastně nevím, co se přesně stalo. Přijel jsem do šikany, bojoval s nedotáčivostí a najel až do zdi. Je to škoda a zmařená příležitost. Přišli jsme kvůli tomu o čas. Do té doby jsme přitom nevypadali zle.

Máme co zlepšovat, ale není to nic dramatického. Je to o jemném dolaďování. Trať navíc dneska byla hodně kluzká. Myslím, že dnes jsme měli na čtvrtý nejlepší čas,“ věří Verstappen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP Kanady 2019

19:50 | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
14:50 | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
11:48 | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.