Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Česká závodnice Gabriela Jílková se po dvouleté přestávce vrací na závodní okruhy. Na autodromu v Brně se na konci května v rámci 12hodinového závodu, který je součástí šampionátu 24H Series, představí za volantem KTM X-Bow GT4.
Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Jílková začátkem tohoto roku oznámila svůj záměr vrátit se na závodní okruhy. Díky projektu na Startovači, ve kterém si fanoušci mohli pořídit oblečení s jejím logem nebo i zajímavé artefakty z její závodní kariéry, si může za získané peníze pořídit simulátor.

Během autosalonu v Ženevě zároveň oznámila, že se s automobilkou Roland Gumpert zúčastní v roce 2020 šampionátu elektrických GT vozů EPCS.

Návratu na závodní tratě se však rodačka z Roztok u Prahy dočká mnohem dříve. Několikanásobná mistryně v motokárách nyní oznámila, že na konci května v rámci 12hodinového vytrvalostního závodu na okruhu v Brně usedne do vozu KTM X-Bow GT4 týmu RTR Projects, se kterým tento týden testovala na autodromu v Mostě.

„Jsem extrémně nadšená, že mohu oznámit, že se po dvou letech postavím zpět na startovní rošt, kterým bude 12h Hankook Brno s týmem RTR Projects. Moje auto bude KTM X-Bow GT4 a pojedeme 24. - 25.května,“ napsala Jílková na svém Twitteru.

„Neumím ani popsat, jak si vážím veškeré podpory od fanoušků a týmu, který mi dal možnost se zase posadit za volant.“

V závodě se představí také dosud jediný Čech, který se postavil na start závodu formule 1, Tomáš Enge. 42letý pilot usedne za volant druhého KTM X-Bow týmu RTR Projects.

Foto: Facebook Gabriely Jílkové

Další článek: Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

Témata článku: , ,