Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Česká závodnice Gabriela Jílková se po dvouleté přestávce vrací na závodní okruhy. Na autodromu v Brně se na konci května v rámci 12hodinového závodu, který je součástí šampionátu 24H Series, představí za volantem KTM X-Bow GT4.
Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Jílková začátkem tohoto roku oznámila svůj záměr vrátit se na závodní okruhy. Díky projektu na Startovači, ve kterém si fanoušci mohli pořídit oblečení s jejím logem nebo i zajímavé artefakty z její závodní kariéry, si může za získané peníze pořídit simulátor.

Během autosalonu v Ženevě zároveň oznámila, že se s automobilkou Roland Gumpert zúčastní v roce 2020 šampionátu elektrických GT vozů EPCS.

Návratu na závodní tratě se však rodačka z Roztok u Prahy dočká mnohem dříve. Několikanásobná mistryně v motokárách nyní oznámila, že na konci května v rámci 12hodinového vytrvalostního závodu na okruhu v Brně usedne do vozu KTM X-Bow GT4 týmu RTR Projects, se kterým tento týden testovala na autodromu v Mostě.

„Jsem extrémně nadšená, že mohu oznámit, že se po dvou letech postavím zpět na startovní rošt, kterým bude 12h Hankook Brno s týmem RTR Projects. Moje auto bude KTM X-Bow GT4 a pojedeme 24. - 25.května,“ napsala Jílková na svém Twitteru.

„Neumím ani popsat, jak si vážím veškeré podpory od fanoušků a týmu, který mi dal možnost se zase posadit za volant.“

V závodě se představí také dosud jediný Čech, který se postavil na start závodu formule 1, Tomáš Enge. 42letý pilot usedne za volant druhého KTM X-Bow týmu RTR Projects.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🇬🇧❗️ ANNOUNCEMENT❗️ I am extremely excited to announce that after two years I will be on the racing grid, which will be 12h Hankook Brno with @rtr_projects . My car will be KTM X-Bow GT4 # 2️⃣2️⃣4️⃣ and the race starts 24.-25. May I can't even describe how much thankful I am for all the support from the fans and the team that gave me the opportunity to sit back in the racing car. Your #QuickGabi 🙋🏼‍♀️ • 🇨🇿 ❗️ OZNÁMENÍ ❗️Okay, nebyli jsme v Mostě náhodou. Jsem extrémně nadšená, že mohu oznámit, že se po dvou letech postavím zpět na startovní rošt, kterým bude 12h Hankook Brno s týmem @rtr_projects . Moje auto bude KTM X-Bow GT4 #2️⃣2️⃣4️⃣ a pojedeme 24.-25. Května Neumím ani popsat, jak si vážím veškeré podpory od fanoušků a týmu, který mi dal možnost se zase posadit za volant. Tvoje #QuickGabi 🙋🏼‍♀️ • 📸 @hylan.stanislav • • #ktm #ktmxbow #gt4 #endurance #creventic #racing #motorsport #racetrack #racinggirl #supercarblondie #simracing #simgirl #girl #touringcars #circuit #cars #czechrepublic #prague #johnlennonwall #europe #most #autodrommost #rtrprojects #hankook

Příspěvek sdílený Gabriela Jílková (@quickgabi),

Foto: Facebook Gabriely Jílkové

Další článek: Tost: Na Albonův přestup do Red Bullu je ještě brzy

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas