Fyzický trénink? Každému sedí něco, vysvětluje Verstappen

Formule 1 je fyzicky velmi náročný sport a poctivá příprava je tak základem úspěchu. Při tréninku fyzické kondice však každému z pilotů sedí jiný přístup. O tématu se pro racingnews365.com rozpovídal dvojnásobný mistr světa Max Verstappen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Fyzický trénink? Každému sedí něco, vysvětluje Verstappen | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Každý je jedinečný, každému proto vyhovují jiné formy tréninku v závislosti na somatotypu postavy. Pro piloty, kteří na zátěž z monopostů F1 nebyli zvyklí, může být vypětí během závodů extrémní. Své by o tom mohl vyprávět Nyck de Vries.

Nizozemský mistr světa formule E v loňské Grand Prix Itálie zaskočil u Williamsu za indisponovaného Alexe Albona a fantasticky vybojoval dva body za deváté místo. Zisk elitní desítky ho však stál opravdu mnoho sil. Do vysílačky de Vries dokonce hlásil inženýrovi, že možná nebude sám schopen vystoupit z kokpitu.

Problémy s kondicí měl během sezony i výše zmíněný Albon. Podle Verstappena musí oba jezdci zapracovat na svalové hmotě.

„Každý má trochu jiný typ těla,“ rozpovídal si pilot Red Bullu na téma fyzické přípravy.

„Dobře to vím, protože si hodně povídám s Nyckem (de Vriesem), který musí pravidelně trénovat, aby si zachoval svoji svalovou hmotu. Když si dá pár dnů či pár týdnů pauzu, rychle o svaly přichází.“

„U Alexe (Albona) je to stejný případ, vždy si dával hodně proteinových koktejlů, aby si udržel vypracované svalstvo.“

„U mě to pro změnu funguje opačně, nikdy jsem o svaly nepřicházel a zároveň jsem ani nikdy nepociťoval potíže při řízení vozu. Spíš mám problémy s tím, abych si udržel váhu na limitu.“

„Někteří piloti jsou v tomto směru šťastnější a můžou jíst, co chtějí, ale zároveň musí trávit více času v posilovně pro vypracování svalové hmoty. Jakmile zjistíte, jak vaše tělo funguje, víte, jak ho trénovat,“ dodal Verstappen.

Další článek: Hamilton slaví 38. narozeniny. Podívejte se na průřez jeho kariérou ve fotografiích

Témata článku: , , ,