FW34 přinesl Williamsu zlepšení, ale potřebuje zrychlit v pomalých zatáčkách

Williamsu by se mohlo podařit splnit si letošní cíl, což je odraz od loňského dna směrem nahoru. Nové auto jezdí o poznání lépe než jeho předchůdce, ale tým pochopitelně vidí prostor pro zlepšení.
FW34 přinesl Williamsu zlepšení, ale potřebuje zrychlit v pomalých zatáčkách

"Jsem celkem spokojený. Auto se zdá být konkurenceschopné a mnohem lepší než to loňské, to je jisté," řekl Maldonado ve čtvrtek poté, co zajel nejlepší čas dne. "Všechno funguje - motor, převodovka, aerodynamika a dokonce i mechanika. Není to dokonalé auto, zatím jsme na začátku a musíme vylepšit hodně věcí, ale je rychlé."

Během testů v Jerezu a Barceloně si FW34 vyzkoušeli už všichni tři jezdci: Maldonado, Senna a Bottas. Shodli se, že největší slabinou vozu je výkonnost v pomalých zatáčkách. Cíl pro příští týdny je proto jasný.

"Co se týče aerodynamiky, zisky v čase na kolo leží v pomalých zatáčkách, takže je třeba se na ně soustředit," potvrdil provozní šéfinženýr Williamsu Mark Gillan. "Oddělení aerodynamiky hodně zvažuje různé věci a snaží se zajistit, aby auto bylo optimalizované v oblasti, která má největší přínosy."

"Ve všech oblastech máme prostor pro zlepšení, ale určitě jsme udělali krok správným směrem. Čas na konkurenci ztrácíme v pomalých úsecích." Stejně jako většina ostatních týmů plánuje Williams nasazení většího balíku vylepšení na příští týden do Barcelony.

Další článek: Mercedes si své nové auto pečlivě střeží, zřejmě má co skrývat

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10