FW34 přinesl Williamsu zlepšení, ale potřebuje zrychlit v pomalých zatáčkách

Williamsu by se mohlo podařit splnit si letošní cíl, což je odraz od loňského dna směrem nahoru. Nové auto jezdí o poznání lépe než jeho předchůdce, ale tým pochopitelně vidí prostor pro zlepšení.
FW34 přinesl Williamsu zlepšení, ale potřebuje zrychlit v pomalých zatáčkách

"Jsem celkem spokojený. Auto se zdá být konkurenceschopné a mnohem lepší než to loňské, to je jisté," řekl Maldonado ve čtvrtek poté, co zajel nejlepší čas dne. "Všechno funguje - motor, převodovka, aerodynamika a dokonce i mechanika. Není to dokonalé auto, zatím jsme na začátku a musíme vylepšit hodně věcí, ale je rychlé."

Během testů v Jerezu a Barceloně si FW34 vyzkoušeli už všichni tři jezdci: Maldonado, Senna a Bottas. Shodli se, že největší slabinou vozu je výkonnost v pomalých zatáčkách. Cíl pro příští týdny je proto jasný.

"Co se týče aerodynamiky, zisky v čase na kolo leží v pomalých zatáčkách, takže je třeba se na ně soustředit," potvrdil provozní šéfinženýr Williamsu Mark Gillan. "Oddělení aerodynamiky hodně zvažuje různé věci a snaží se zajistit, aby auto bylo optimalizované v oblasti, která má největší přínosy."

"Ve všech oblastech máme prostor pro zlepšení, ale určitě jsme udělali krok správným směrem. Čas na konkurenci ztrácíme v pomalých úsecích." Stejně jako většina ostatních týmů plánuje Williams nasazení většího balíku vylepšení na příští týden do Barcelony.

Další článek: Mercedes si své nové auto pečlivě střeží, zřejmě má co skrývat

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00