FW34 přinesl Williamsu zlepšení, ale potřebuje zrychlit v pomalých zatáčkách

Williamsu by se mohlo podařit splnit si letošní cíl, což je odraz od loňského dna směrem nahoru. Nové auto jezdí o poznání lépe než jeho předchůdce, ale tým pochopitelně vidí prostor pro zlepšení.
FW34 přinesl Williamsu zlepšení, ale potřebuje zrychlit v pomalých zatáčkách

"Jsem celkem spokojený. Auto se zdá být konkurenceschopné a mnohem lepší než to loňské, to je jisté," řekl Maldonado ve čtvrtek poté, co zajel nejlepší čas dne. "Všechno funguje - motor, převodovka, aerodynamika a dokonce i mechanika. Není to dokonalé auto, zatím jsme na začátku a musíme vylepšit hodně věcí, ale je rychlé."

Během testů v Jerezu a Barceloně si FW34 vyzkoušeli už všichni tři jezdci: Maldonado, Senna a Bottas. Shodli se, že největší slabinou vozu je výkonnost v pomalých zatáčkách. Cíl pro příští týdny je proto jasný.

"Co se týče aerodynamiky, zisky v čase na kolo leží v pomalých zatáčkách, takže je třeba se na ně soustředit," potvrdil provozní šéfinženýr Williamsu Mark Gillan. "Oddělení aerodynamiky hodně zvažuje různé věci a snaží se zajistit, aby auto bylo optimalizované v oblasti, která má největší přínosy."

"Ve všech oblastech máme prostor pro zlepšení, ale určitě jsme udělali krok správným směrem. Čas na konkurenci ztrácíme v pomalých úsecích." Stejně jako většina ostatních týmů plánuje Williams nasazení většího balíku vylepšení na příští týden do Barcelony.

Další článek: Mercedes si své nové auto pečlivě střeží, zřejmě má co skrývat

9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz