Fry: Vettel musí teprve dokázat, že je na úrovni Alonsa a Hamiltona

Ředitel týmu Mercedes Nick Fry se domnívá, že nejlepšími jezdci současné formule 1 jsou Fernando Alonso a Lewis Hamilton. Navzdory třem titulům se Vettel v jeho očích musí teprve osvědčit.
Fry: Vettel musí teprve dokázat, že je na úrovni Alonsa a Hamiltona

Mercedes angažoval Lewise Hamiltona na místo Michaela Schumacher proto, že podle něj nikdo lepší k dispozici nebyl.

"Z mého pohledu jsou Lewis a Fernando dva nejlepší jezdci," uvedl Fry pro Autosport. "Dodal bych, že Sebastian Vettel do té skupiny může také patřit, ale vždy měl nejlepší auto, takže to musí prokázat, podle mého názoru."

"Fernando letos odvedl výjimečnou práci, když ferrari v žádném případě nebylo nejlepší auto. A Lewis podle mě pořád patří do té kategorie jezdců, kteří i když nemají nejlepší auto, dokáží vyhrávat závody. Zatímco většina ostatních jezdců ve formuli 1 závod asi vyhraje, když jim dáte nejlepší auto."

Angažování jezdce kalibru Hamiltona je proto pro Mercedes velkou výzvou. "Jeho příchod je pro tým velmi vzrušující a také nás vystavuje velkému tlaku, protože mu Ross (Brawn) musí dát velmi dobré auto. S mizerným autem se vyhrávat nedá."

"Dokáže vyhrát s ne úplně nejlepším autem, ale konkurence je taková, že není možné překonat obrovskou ztrátu."

Další článek: Grosjeanovi pomohla k setrvání u Lotusu pokora

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.