Frustrující start Mercedesu, ani jeden pilot neviděl cíl

Už kvalifikace přidala Rossu Brawnovi vrásky na čele. V neděli to bylo ještě horší, po sérii smolných situací byl nucen odstoupit jak Schumacher, tak i Rosberg.
Frustrující start Mercedesu, ani jeden pilot neviděl cíl

Nico Rosberg se pohyboval na bodovaných pozicích. Pak se ale přiřítil Rubens Barrichello, který byl při chuti. Ovšem až moc, rozdováděný Brazilec neodhadl pokus o předjetí a svým vozem se opřel o Rosbergův mercedes. Ten kontakt odnesl hůře.

"První víkend sezony je pro nás zklamáním. Byl to náročný závod, soupeři za mnou na mě vyvíjeli silný tlak. Viděl jsem Rubense v zrcátkách a zdálo se mi, že je poměrně daleko za mnou. O to více mě překvapilo, když do mě vrazil. Hned mi bylo jasné, že je po všem a musel jsem vůz odstavit. Je to smutné, tým si něco takového za svou tvrdou práci nezasloužil. Snažíme se ale zůstat optimisty a jsme zvědaví, jak to bude vypadat v Malajsii. Melbourne se mezi ostatními okruhy trochu vyjímá. Jak na tom doopravdy jsme, uvidíme až po několika dalších závodech," řekl Rosberg.

Pro Schumachera se jednalo o obzvláště smolný závod. Komplikace nastaly už v prvním kole, kdy mu jeden z vozů týmu Toro Rosso prořízl zadní pneumatiku.

"Začátek sezony rozhodně nedopadl tak, jak jsme doufali. Tento závod si tedy můžeme odškrtnout a soustředit se na Grand Prix Malajsie. Je mi líto kluků zde na okruhu i v továrně. Přes zimu tvrdě dřeli a my nebyli schopni je tento víkend za jejich práci odměnit. Co se závodu samotného týče, start se mi celkem povedl, pak ale ve třetí zatáčce přišel náraz, po kterém jsem utrpěl defekt pneumatiky. To vyústilo v poškození podvozku. Jelikož bylo poškození poměrně závažné, rozhodli jsme se z bezpečnostních důvodů odstoupit. Ještě větší škoda je, že musel odstoupit Nico, který měl šanci na zisk bodů. Pořád věřím, že máme potenciál, jak jsme ostatně viděli v testech. Vrátíme se dopředu," nechal se slyšet Michael Schumacher.

Další článek: Vettel je spokojen, ale zůstává nohama na zemi

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00