Frustrovaný Cunoda má pochyby, že má stejné auto jako Gasly

Júki Cunoda byl překvapen svým vypadnutím už v první části kvalifikace na Velkou cenu Španělska formule 1. Japonský nováček u týmu AlphaTauri tak ani ve čtvrté kvalifikaci neporazil týmového kolegu Pierra Gaslyho.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Frustrovaný Cunoda má pochyby, že má stejné auto jako Gasly | Foto: Getty Images / Peter Fox

Cunoda na Katalánském okruhu obsadil v kvalifikaci šestnácté místo, když mu postup unikl o 7 tisícin sekundy. Po svém vyřazení si Cunoda týmu do vysílačky postěžoval na svůj vůz, načež se jej závodní inženýr pokoušel uklidnit.

„V zahřívacím kole jsem netlačil příliš, jel jsem normálně. Teplota pneumatik byla před tím pokusem dobrá. Myslím, že jsme s týmem pneumatiky připravili dobře, ale nevím. Nejsou to pozice, o které chci bojovat,“ řekl Cunoda po kvalifikaci.

„Výkonnost vozu umožňuje snadný postup do Q2, já se ale opravdu trápil jen s tím postoupit do prostřední části kvalifikace.“

Cunoda dokonce řekl, že charakteristika jeho monopostu AT02 se zdá být odlišná od vozu Gaslyho, který skončil dvanáctý.

„Ve srovnání s mým týmovým kolegou je to vždy jiná zpětná vazba, i když se pokoušíme o úplný opak. Mám trochu pochyby, jestli je to stejné auto. Samozřejmě je stejné, ale charakter vozu je velmi odlišný,“ říká.

„Samozřejmě je to také jiným jezdeckým stylem. Nevím, nechápu, co se stalo, proč se tolik trápím.“

Cunoda vypadl v první části kvalifikace už podruhé ve své první sezóně ve F1. Po nehodě v kvalifikaci startoval ze zadních pozic i v Imole.

Další článek: Hamilton je nadšený ze zisku 100. pole position ve F1

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.