Frustrovaný Abiteboul by se měl více soustředit na svůj tým, říká Verstappen

Mediální přestřelka mezi Verstappenem a Renaultem pokračuje.
Frustrovaný Abiteboul by se měl více soustředit na svůj tým, říká Verstappen

Max Verstappen ve čtvrtek řekl, že se Red Bull vrací k B specifikaci motoru Renault, protože C specifikace nevydrží závodění ve vyšších nadmořských výškách (Mexiko, Brazílie).

Abiteboul Verstappenovi přes média vzkázal, že se má starat o své auto a že plán nasazování specifikací motoru prosadil Red Bull.

Verstappen nemá pravdu, měl by se soustředit na auto, tvrdí Abiteboul

Verstappen nemá pravdu, měl by se soustředit na auto, tvrdí Abiteboul

„Kdyby se místo naříkání na mou adresu více soustředil na svůj vlastní tým, byli by už mistři světa,“ řekl Verstappen pro Ziggo Sport.

„Nerozumím těmto věcem. Měl by se soustředit na sebe. Já se vždy soustředím na sebe, když jsem v autě.“

Abiteboul si trochu naskočil na vidle. Verstappen totiž mluvil spíše o spolehlivosti C specifikace, zatímco Abiteboul ve své reakci uvedl, že i ve vysoké nadmořské výšce (Mexiko) bude zlepšení podobné jako na jiných okruzích.

„Ten člověk je frustrovaný,“ řekl Verstappen. „Jsem velmi upřímný. Vysvětlil jsem jasně, proč se musíme vrátit k B specifikaci. Tohle turbo v Mexiku a Brazílii nevydrží. Kdybychom závodili s tímto motorem, tak bychom určitě nedojeli do cíle.“

Verstappen je podle svých slov realistický a přímočarý, což se asi šéfovi Renaultu nelíbí. „Požaduji dobrý materiál, protože jsem tady, abych vyhrál. Nejsem tady, abych byl sedmý jako oni.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kvjat byl potvrzen u Toro Rosso pro rok 2019

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00