Frustrovaný Abiteboul by se měl více soustředit na svůj tým, říká Verstappen

Mediální přestřelka mezi Verstappenem a Renaultem pokračuje.
Frustrovaný Abiteboul by se měl více soustředit na svůj tým, říká Verstappen

Max Verstappen ve čtvrtek řekl, že se Red Bull vrací k B specifikaci motoru Renault, protože C specifikace nevydrží závodění ve vyšších nadmořských výškách (Mexiko, Brazílie).

Abiteboul Verstappenovi přes média vzkázal, že se má starat o své auto a že plán nasazování specifikací motoru prosadil Red Bull.

Verstappen nemá pravdu, měl by se soustředit na auto, tvrdí Abiteboul

Verstappen nemá pravdu, měl by se soustředit na auto, tvrdí Abiteboul

„Kdyby se místo naříkání na mou adresu více soustředil na svůj vlastní tým, byli by už mistři světa,“ řekl Verstappen pro Ziggo Sport.

„Nerozumím těmto věcem. Měl by se soustředit na sebe. Já se vždy soustředím na sebe, když jsem v autě.“

Abiteboul si trochu naskočil na vidle. Verstappen totiž mluvil spíše o spolehlivosti C specifikace, zatímco Abiteboul ve své reakci uvedl, že i ve vysoké nadmořské výšce (Mexiko) bude zlepšení podobné jako na jiných okruzích.

„Ten člověk je frustrovaný,“ řekl Verstappen. „Jsem velmi upřímný. Vysvětlil jsem jasně, proč se musíme vrátit k B specifikaci. Tohle turbo v Mexiku a Brazílii nevydrží. Kdybychom závodili s tímto motorem, tak bychom určitě nedojeli do cíle.“

Verstappen je podle svých slov realistický a přímočarý, což se asi šéfovi Renaultu nelíbí. „Požaduji dobrý materiál, protože jsem tady, abych vyhrál. Nejsem tady, abych byl sedmý jako oni.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kvjat byl potvrzen u Toro Rosso pro rok 2019

16:08 | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).
15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.