Frustrovanější jsem ještě nebyl, řekl po Japonsku Grosjean

Haas v Japonsku i přes slibné startovní pozice nezískal žádný bod.
Frustrovanější jsem ještě nebyl, řekl po Japonsku Grosjean

Oba vozy týmu Haas startovaly v Suzuce v první desítce. Paradoxně právě to nakonec hrálo částečně roli v jejich výsledku. Williamsy totiž na rozdíl od první desítky odstartovaly na střední směsi a přezuli jen jednou na povinnou tvrdou směs. Strategie hrála v souboji velkou roli.

„V žádném jiném závodě jsem nebyl tak frustrovaný jako dnes, protože si myslím, že jsme si zasloužili mnohem více,“ uvedl Romain Grosjean.

„Rychlost auta byla mnohem větší než u Williamsu, ale životnost našich tvrdých pneumatik byla špatná a v posledním sintu jsme mohli stavět dříve. Rychlost byla ale fantastická.“

„V prvním stintu jsme bojovali se zelenou (nepogumovanou, pozn. redakce) tratí a měkkou sadou. Docházelo k velkému drolení. Pak už jsme ale s autem létali. Bylo to opravdu dobré, měl jsem pár předjížděcích manévrů. Je to velký příslib do budoucna, ale je nepříjemné být takto blízko a nemoci s tím nic udělat. Upřímně, byla to jedna z mých nejlepších jízd bez bodů.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Rosbergovo vítězství, titul pro Mercedes a spousta dalšího

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10