Frustrace mě posilují, říká Ricciardo

Australan musel přetrpět loňskou formu a letošní chyby týmu.
Frustrace mě posilují, říká Ricciardo

Daniel Ricciardo se nechal slyšet, že frustrace způsobená špatnou výkonností týmu Red Bull v sezóně 2015 mu pomohla stát se lepším jezdcem a vyždímat více ze svých jezdeckých schopností.

Australan zažil průlomou sezónu své kariéry v roce 2014, když v prvním roce po sérii mistrovských úspěchů Red Bullu porazil slavného týmového kolegu Sebastiana Vettela a v době začínající dominance Mercedesu zaznamenal tři vítězství.

Letos se Red Bull po nepovedené loňské sezóně znovu zvedá, Ricciardo přitom ve Španělsku a Monaku znovu sahal po triumfu, chybná strategie týmu, respektive nepřipravenost v boxech jej však o oba úspěchy připravily.

Ricciardo přiznal, že zejména po monacké blamáži musel nějaký čas svoji frustraci překonávat, dodal však, že jej všechny nepříjemné zkušenosti posílily.

„Rozhodně,“ odpověděl na dotaz britského Autosportu. „Cítím, že každý rok se v tomto sportu učím víc a víc, ale také chci víc získat. Tohle je dobré pro můj hlad.

Když věci nejdou podle plánu, může to vést k určité frustraci, ale necítím, že by mě to nějak ovlivňovalo v autě. Jestli něco, tak to ze mě dostává ještě víc.“

Klepněte pro větší obrázek

Ricciardo dodal, že si rozumí se svým novým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, který po Velké ceně Ruska nahradil Daniila Kvjata.

„S Maxem je to vážně v pohodě,“ řekl. „Oba se navzájem tlačíme k lepším výkonům, tým to vidí a ze současné jezdecké dvojice je vážně nadšený.

Všichni jsme extrémně soutěživí, ale tým to posouvá správným směrem, je to silný směr. V mé představě nás to posouvá k titulu v roce 2017 a já doufám, že to může být náš další krok vpřed.

Šasi, na to se můžeme spolehnout, je cítit, že vážně funguje a to je dobré. V autě má člověk jistotu a jako v Monaku máte sebevědomí to ukázat.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Honda věří, že její ERS už dosahuje úrovně Mercedesu

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10