Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem

Mladý Nizozemec v současnosti nemá ve formuli 1 žádný kontrakt, a tak se manažer Timo Gans snaží upozornit na výjimečné nadání svého svěřence.
Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem

Robin Frijns byl v minulé sezoně rezervním jezdcem týmu Sauber. V září loňského roku však švýcarský tým oznámil, že spolupráce s dvaadvacetiletým Nizozemcem nebude v roce 2014 pokračovat. Frijnse nakonec nahradil Sergej Sirotkin. Timo Gans, který je Frijnsovým novým manažerem, je přesvědčen, že po stránce talentu patří Frijns k naprosté špičce v motorsportu:

"Rozhodně, rozhodně si to myslím. Když se podíváte na jeho výsledky a na to, co dokázal v juniorských kategoriích, je to opravdu úctyhodné. V posledních deseti letech nebylo mnoho jezdců, kteří měli úspěchy srovnatelné s Robinem. Snad jen Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Nico Hülkenberg či Nico Rosberg. Možná jen tito čtyři. Když si podíváte na tato jména, zjistíte, že se jedná o jezdce, kteří ve formuli 1 v současnosti podávají skvělé výkony. 

Myslím, že Robin je stejně talentovaný. Věřím, že může mít dlouhou a úspěšnou kariéru ve formuli 1. V současnosti vám ale nemohu prozradit žádná jména týmu ani detaily o probíhajících jednáních."

Posledním týmem, který ještě neoznámil své jezdecké složení, je Caterham. Spekulacím o tom, že jedno z míst již patří Kamuji Kobajašimu, v současnosti žádné oznámení Caterhamu nenahrává. Frijns se narodil 7. srpna 1991 v Maastrichtu. Blýskl se tituly ve formuli BMW, formuli Renault 2.0 i formuli Renault 3.5. Má pověst technicky schopného, avšak velmi tvrdého jezdce. V kariérním růstu mu zabraňuje nedostatek sponzorů. Před časem Frijns odmítl stát se členem juniorského programu týmu Red Bull.

Další článek: Již sedm týmů prozradilo data představení nových vozů

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10