Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem

Mladý Nizozemec v současnosti nemá ve formuli 1 žádný kontrakt, a tak se manažer Timo Gans snaží upozornit na výjimečné nadání svého svěřence.
Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem

Robin Frijns byl v minulé sezoně rezervním jezdcem týmu Sauber. V září loňského roku však švýcarský tým oznámil, že spolupráce s dvaadvacetiletým Nizozemcem nebude v roce 2014 pokračovat. Frijnse nakonec nahradil Sergej Sirotkin. Timo Gans, který je Frijnsovým novým manažerem, je přesvědčen, že po stránce talentu patří Frijns k naprosté špičce v motorsportu:

"Rozhodně, rozhodně si to myslím. Když se podíváte na jeho výsledky a na to, co dokázal v juniorských kategoriích, je to opravdu úctyhodné. V posledních deseti letech nebylo mnoho jezdců, kteří měli úspěchy srovnatelné s Robinem. Snad jen Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Nico Hülkenberg či Nico Rosberg. Možná jen tito čtyři. Když si podíváte na tato jména, zjistíte, že se jedná o jezdce, kteří ve formuli 1 v současnosti podávají skvělé výkony. 

Myslím, že Robin je stejně talentovaný. Věřím, že může mít dlouhou a úspěšnou kariéru ve formuli 1. V současnosti vám ale nemohu prozradit žádná jména týmu ani detaily o probíhajících jednáních."

Posledním týmem, který ještě neoznámil své jezdecké složení, je Caterham. Spekulacím o tom, že jedno z míst již patří Kamuji Kobajašimu, v současnosti žádné oznámení Caterhamu nenahrává. Frijns se narodil 7. srpna 1991 v Maastrichtu. Blýskl se tituly ve formuli BMW, formuli Renault 2.0 i formuli Renault 3.5. Má pověst technicky schopného, avšak velmi tvrdého jezdce. V kariérním růstu mu zabraňuje nedostatek sponzorů. Před časem Frijns odmítl stát se členem juniorského programu týmu Red Bull.

Další článek: Již sedm týmů prozradilo data představení nových vozů

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00