Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem

Mladý Nizozemec v současnosti nemá ve formuli 1 žádný kontrakt, a tak se manažer Timo Gans snaží upozornit na výjimečné nadání svého svěřence.
Frijns se prý talentem vyrovná Vettelovi s Hamiltonem

Robin Frijns byl v minulé sezoně rezervním jezdcem týmu Sauber. V září loňského roku však švýcarský tým oznámil, že spolupráce s dvaadvacetiletým Nizozemcem nebude v roce 2014 pokračovat. Frijnse nakonec nahradil Sergej Sirotkin. Timo Gans, který je Frijnsovým novým manažerem, je přesvědčen, že po stránce talentu patří Frijns k naprosté špičce v motorsportu:

"Rozhodně, rozhodně si to myslím. Když se podíváte na jeho výsledky a na to, co dokázal v juniorských kategoriích, je to opravdu úctyhodné. V posledních deseti letech nebylo mnoho jezdců, kteří měli úspěchy srovnatelné s Robinem. Snad jen Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Nico Hülkenberg či Nico Rosberg. Možná jen tito čtyři. Když si podíváte na tato jména, zjistíte, že se jedná o jezdce, kteří ve formuli 1 v současnosti podávají skvělé výkony. 

Myslím, že Robin je stejně talentovaný. Věřím, že může mít dlouhou a úspěšnou kariéru ve formuli 1. V současnosti vám ale nemohu prozradit žádná jména týmu ani detaily o probíhajících jednáních."

Posledním týmem, který ještě neoznámil své jezdecké složení, je Caterham. Spekulacím o tom, že jedno z míst již patří Kamuji Kobajašimu, v současnosti žádné oznámení Caterhamu nenahrává. Frijns se narodil 7. srpna 1991 v Maastrichtu. Blýskl se tituly ve formuli BMW, formuli Renault 2.0 i formuli Renault 3.5. Má pověst technicky schopného, avšak velmi tvrdého jezdce. V kariérním růstu mu zabraňuje nedostatek sponzorů. Před časem Frijns odmítl stát se členem juniorského programu týmu Red Bull.

Další článek: Již sedm týmů prozradilo data představení nových vozů