Frijns nemá na závodění peníze, zřejmě bude jen záložníkem Sauberu

V doposud úspěšné kariéře Robina Frijnse zřejmě čeká závodní přestávka. Finance jsou potřebné nejen ve formuli 1 a Holanďan je nemá.
Frijns nemá na závodění peníze, zřejmě bude jen záložníkem Sauberu

Frijns se pro letošní sezónu stal třetím pilotem Sauberu. Bude krýt záda závodní dvojici Nico Hülkenberg - Esteban Gutiérrez. Jinou práci asi nesežene, a to i když je na závodních tratích velmi úspěšný, v posledních letech vyhrál formuli Renault 3,5, formuli Renault 2,0 a evropskou formuli BMW.

"Všichni vědí, že GP2 by pro mě byla tím nejlogičtějším krokem," uvedl v rozhovoru pro GPUpdate. "Problém je ten, že na to nemám peníze. Další rok ve Světové sérii by byl zcela nelogický. Navíc stejně nemám rozpočet ani na něj."

"Loni jsem ve Světové sérii mohl soutěžit jen díky penězům, které jsem získal výhrou ve formuli Renault 2,0."

Pokud se mu náhle nepodaří sehnat sponzory, zůstane tak jeho jedinou vyhlídkou na projížďku po závodní trati páteční trénink ve formuli 1.

"To nevím. Na konci ledna budu v továrně Sauberu, pak se uvidí. Jestli mi umožní nastoupit v nějakém pátečním tréninku, není zatím jisté, teprve bychom o tom měli hovořit. Letos strávím s týmem hodně času, zúčastním se všech porad. Díky tomu se hodně naučím," uzavřel.

Další článek: Hamilton vydoluje z Mercedesu čtvrt sekundy navíc, říká Brundle

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.