Frijns: Jestli se do závodní sedačky nedostanu ani příští rok, tak už nevím

Robin Frijns se domnívá, že má zřejmě poslední šanci postoupit na startovní rošt formule 1. Pokud se díky Caterhamu neprosadí, bude bezradný.
Frijns: Jestli se do závodní sedačky nedostanu ani příští rok, tak už nevím

Původně chtěl Frijns začít kariéru u Sauberu, jenomže ten ho loni coby svého záložního jezdce ani jednou neposadil do vozu.

"Všichni víme, že se Sauber dostal uprostřed sezóny do finančních problémů a já neměl žádné peníze," vysvětloval pro Autosport. "Sauber potřeboval peníze a ode mě je nedostal. Věděl jsem, co se stane."

Holandský závodník se proto rozhodl pro kompletní změnu, navázal spolupráci s novým manažerem Timem Gansem a ten mu domluvil místo záložníka u Caterhamu. A Malajsijci ho do vozu posadili hned v prvních testech, což ho povzbudilo.

"Jsem teď u týmu, který mi skutečně věří, a to je podstatné. Dali mi příležitost svézt se v autě, i když Ericsson odjel jen 11 kol a já měl strach, že o svůj den přijdu."

"Pro mě je to znamení, že mi opravdu věří a že mi skutečně chtějí dát příležitost, abych se předvedl."

Frijns si je totiž jistý, že dokáže přesvědčit, aby získal místo na startovním roštu. Zvlášť když vidí své bývalé soupeře Bianchiho, Kvjata a Magnussena za závodními volanty.

"Byl jsem o to víc frustrovaný, protože můžu říct, že když vyhrajete tři šampionáty v řadě, jste dost dobří, abyste udělali krok do formule 1. Když vidíte ostatní jezdce, kteří teď ve formuli 1 jsou, a vidíte jejich životopisy, nedokázali toho moc, a to je frustrující. Ale tak to na světě chodí a nedá se to změnit."

"Neříkám, že jsme lepší než oni, ale určitě jezdím stejně rychle. A oni jsou ve formuli 1, takže vím, že se do formule 1 dostanu. Porazil jsem je v jiných šampionátech. Monopost jsem naposledy řídil v GP2 v srpnu a v říjnu jsem měl pocit, že na mě všichni zapomněli."

"Nikdo o mně už nemluvil a Kevin byl hvězda, protože vyhrál formuli Renault 3,5, kterou jsem já vyhrál o rok dřív, přičemž jsem ho porazil. Bylo to pro mě frustrující a velmi stresující, protože jsem měl strach, že ztrácím svoji pozici."

Teď se ale u Caterhamu znovu cítí dobře a majitel týmu Tony Fernandes přiznal, že váhal, zda ho neposadit do závodní sedačky už letos. Budoucnost se tedy zdá být světlá. Frijns dodává, že pokud neuspěje, nebude si dál vědět rady.

"Příští rok je asi hraniční. V závodní sedačce samozřejmě chci být co nejdřív, ale pokud se do ní nedostanu příští rok, nevím, co se bude dít. Netuším."

Diskuze (8) Další článek: Dobré první testy očekávání Williamsu nezvýšily
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.
19:54 | Sebastian Vettel musí před stewardy. Nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.
19:11 | McLaren nebude příští rok závodit v IndyCar. Zatím nevylučuje, že by jel s Alonsem Indy 500, ale celou sezónu podle Browna ne. Není připravený.
18:12 | Nové komponenty nasadí také Hartley.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10