Franz Tost: Japonsko je velmi drahá země!

Toro Rosso má za sebou tři nehody a jednu poruchu spojky.

Ani jeden z jezdců stáje Toro Rosso dnes nedokončil závod. Jaime Alguersuari měl ve 43. kole nehodu, Sébastien Buemi odstoupil pro potíže se spojkou.

Alguersuari havaroval hned po své druhé zastávce, při které obul měkké pneumatiky. "V zatáčce patnáct mi utekl zadek auta a skončil jsem ve zdi, ale nevím proč. Rád bych viděl data. Možná zadní pneumatiky neměly správný tlak nebo to byl defekt," diví se mladý Španěl. "Moc se omlouvám. Tlačil jsem v každém kole a jel konzistentně. Snad se nám v Brazílii bude dařit víc."

Buemi měl problém se spojkou už cestou na startovní rošt. "Zkoušeli jsme to upravit, ale při ostrém startu opět nastaly problémy. Po několika kolech jsem musel odstoupit. Škoda, víkend vypadal slibně," litoval Švýcar, který si po výkonu ve včerejší kvalifikaci věřil na body.

"Vím, že Japonsko je velmi drahá země a tenhle víkend to potvrdil. Bohužel," poznamenal šéf týmu Franz Tost. "Jaimeho nehodu teď budeme vyšetřovat. Naštěstí není zraněn. To je to nejdůležitější. Auto, to už je jiný příběh, ale věřím, že v Brazílii budeme opět konkurenceshopní."

Další článek: Heidfeld je zklamán, že neskončil čtvrtý

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.