Frank Williams získal cenu za celoživotní úspěchy

Siru Franku Williamsovi se dostalo další pocty za úspěšnou kariéru v motorsportu, cenu tentokrát obdržel od BBC.
Frank Williams získal cenu za celoživotní úspěchy

Williams se stal držitelem ceny Heleny Rollasonové, kterou BBC uděluje za "úspěchy navzdory nepřízni osudu." Frank Williams je od roku 1986 připoután na kolečkové křeslo, přesto se svým týmem získal celkem 16 mistrovských titulů a stáj z Grove patří do slavné trojice spolu s Ferrari a McLarenem.

"Byla to skvělá cesta a moc rád bych si ji prošel znovu, kdybych byl mladší," uvedl Williams. "Nic bych se nesnažil udělat jinak, jen bych se pokusil vyhýbat nehodám."

Největších úspěchů dosahoval Williams se svým týmem v osmdesátých a devadesátých letech. Poslední titul mu v roce 1997 dovezl Jacques Villeneuve, poslední vítězství v roce 2004 Juan Pablo Montoya.

Kromě Villeneuva pro něj v šampionátu zvítězili Alan Jones, Keke Rosberg, Nelson Piquet, Nigel Mansell, Alain Prost a Damon Hill.

Další článek: Ecclestone ukradl formuli 1 týmům, tvrdí Dennis

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.