Frank Williams bude mít v Oxfordshiru svoji ulici

Zakladateli týmu Williams se dostane v Británii další pocty, v hrabství Oxfordshire se rozhodli po něm pojmenovat ulici.
Frank Williams bude mít v Oxfordshiru svoji ulici

Sir Frank Williams Avenue bude na hranici mezi městem Didcot a obcí Harwell. Jedná se o lokalitu, kde je naplánována výstavba bytových domů, v roce 2026 by jich tam mělo být 3300.

A proč právě toto místo? Protože v roce 1977 si Frank Williams a Patrick Head koupili továrnu v Didcotu a založili tam Williams Grand Prix Engineering. Od té doby Williams odjel více než 500 Grand Prix a 113 jich vyhrál.

"Mít ulici se svým jménem je velká čest a něco, co jsme neočekávali, když jsme s Patrickem založili Williams Grand Prix Engineering více než před třemi dekádami," cituje Franka Williamse BBC. "Ale jsme tým, takže tohle je pocta pro všechny, kdo u nás kdy pracovali od našeho vzniku."

Dnes tým Williams sídlí v nedalekém Grove a místní obyvatelé si ho nemůžou vynachválit. "Sir Frank Williams je pro náš region velkým přínosem a pomohl upevnit pozici jižního Oxfordshiru coby centra vrcholového motorsportu a konstruktérství obecně, takže je jen správně, že mu takto vzdáme čest," řekla členka rady jižního Oxfordshiru Ann Duckerová.

Další článek: Red Bull Energy Station v Monaku

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton