Frank by neměl váhat a s Kimim podepsat, je přesvědčen šéf McLarenu

Žhavým tématem posledních dnů je potenciální návrat Kimiho Räikkönena do formule 1. Kromě jeho fanoušků by jej zpět velmi rád viděl také Martin Whitmarsh.
Frank by neměl váhat a s Kimim podepsat, je přesvědčen šéf McLarenu

Mistr světa z roku 2007 otevřeně přiznal, že jedná s týmem Williams, nicméně podotýká, že z daleka není vše vyřešeno a na to, jak celá věc dopadne, si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. V Abú Zabí se k této záležitosti vyjádřil šéf McLarenu, který o Finovy služby usiloval na konci sezony 2009, když Räikkönen odešel z Ferrari. Z návratu do stáje z Wokingu ale nakonec sešlo.

"Zkus to a podepiš ho," odpověděl šéf McLarenu na dotaz, jakou radu by Franku Williamsovi doporučil. "Všichni víme, jak je rychlý a myslím si, že lidé podceňují, jak umí být inteligentní."

I přesto, že finský závodník strávil poslední dvě sezony v rally, je Whitmarsh přesvědčen, že ze své rychlosti nic neztratil.  

"Doufám, že je hladový (po úspěchu). Jsem si jist, že ze své schopnosti uchvátit nás nic neztratil. Takže si myslím, že by to pro formuli 1 bylo fantastické. Normálně bych si nedovolil siru Frankovi radit, koho by měl podepsat, ale myslím si, že by to bylo vzrušující, kdyby tak udělal," doplnil Whitmarsh.

Diskuze (56) Další článek: GP Abú Zabí 2011 - pátek
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00