Francouzští jezdci můžou při vstupu do F1 počítat s podporou Renaultu

Čtveřice francouzských pilotů, která klepe na dveře formule 1, se může těšit podpoře automobilky Renault, jež bude dodávat své motory hned čtyřem týmům.
Francouzští jezdci můžou při vstupu do F1 počítat s podporou Renaultu

O vstup do formule 1 usilují Jules Bianchi, Romain Grosjean, Jean-Eric Vergne a Charles Pic. Posledním Francouzem ve formuli 1 byl Grosjean v rámci svého krátkého působení u Renaultu v roce 2009.

"Jsem nadšený, že letos postupují směrem nahoru čtyři (francouzští) jezdci," svěřil se prezident automobilky Renault Carlos Ghosn. "Uděláme vše, co budeme moci, abychom je podpořili a pomohli jim."

"Neměli bychom zapomínat, že jsme především francouzská společnost a naším největším trhem je Francie. Proto je naším zájmem mít dobré francouzské piloty v týmech, které používají motor Renault."

Největší šance na vstup do formule 1 v příštím roce mají zřejmě Grosjean s podporou týmu Renault a Vergne s podporou Toro Rosso. Ovšem ani vyhlídky Charlesa Pica nevypadají špatně, mentora mu dělá Olivier Panis a s finanční podporou skupiny Lagardere je teď údajně blízko podpisu s týmem Virgin. Jules Bianchi žádné plány zatím neoznámil, ale pravděpodobně zůstane záložním jezdcem Ferrari.

Motory Renault budou v příštím roce pohánět vozy týmů Red Bull Racing, Renault (resp. Lotus), Williams a Lotus (resp. Caterham).

Diskuze (48) Další článek: Toro Rosso dá příležitost v testech Stefanovi Colettimu
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".