Francouzi se dohodli s Ecclestonem na Grand Prix, ale Belgie stále mlčí

Francie vyřešila na své straně vše, co potřebovala, aby se mohla vrátit do kalendáře Grand Prix. Dohodla se i s Ecclestonem a teď čeká, až se s šéfem formule 1 dohodnou Belgičané.
Francouzi se dohodli s Ecclestonem na Grand Prix, ale Belgie stále mlčí

"Řekl jsem Berniemu Ecclestonovi, že jsme připraveni. Dohodli jsme se i na finančních podmínkách," uvedl francouzský ministr sportu David Douillet pro RMC. "Teď čekáme na vyjádření našich belgických přátel, protože projekt je takový, že se Le Castellet (okruh Paula Ricarda) bude střídat se Spa."

"Jsou u nich jistá omezení ve vztahu ke smlouvě, kterou mají s Berniem Ecclestonem o užívání okruhu. Musí se dohodnout mezi sebou. Ale my jsme připraveni a potřebujeme ji (Grand Prix). Připomínám, jaký máme automobilový průmysl."

Francie chce první závod uspořádat už v roce 2013, ale na něj má smlouvu ještě Belgie. A jelikož se mají obě země střídat, je třeba, aby se Belgičané vzdali Grand Prix příští rok ve prospěch Francouzů.

Další článek: Video: Rosberg vysvětluje na Mercedesu W03 změny v pravidlech

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.