Francie smlouvu na Grand Prix ještě neuzavřela, ale je blízko

Francouzský premiér François Fillon dnes v Le Castellet skutečně hovořil o formuli 1, ale návrat své země do kalendáře Grand Prix zatím oznámit nemohl.
Francie smlouvu na Grand Prix ještě neuzavřela, ale je blízko

Francie už má návrh smlouvy od Ecclestona, který souhlasil s tím, že se v Le Castellet bude jezdit jen jednou za dva roky. S kým se Francouzi budou střídat, ale jisté ještě není, protože se Belgie zdráhá rozhodnout.

"Vedení formule 1 dalo souhlas, aniž by řeklo, kdo bude ta druhá země," uvedl Fillon. "Návrhy pořadatelů formule 1 jsou celkem rozumné, ale chtělo by to odstranit to ´celkem´."

Francouzský premiér uvedl, že se jeho a Ecclestonova představa liší o zhruba dva milióny eur. Stát údajně nebude financovat ani cent, jen poskytne záruky. Jelikož smlouva ještě není podepsaná, nemohl Fillon ani potvrdit, zda se formule 1 do Francie vrátí už příští rok, nebo zda bude muset počkat na sezónu 2014.

"K mé roli nepatří určení data pro Grand Prix formule 1 v Le Castellet," dodal s tím, že uzavření dohody je "extrémně blízko".

Další článek: Chtěl jsem dát Hamiltonovi menší lekci, vysvětluje Schumacher loňskou Monzu

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.