Francie smlouvu na Grand Prix ještě neuzavřela, ale je blízko

Francouzský premiér François Fillon dnes v Le Castellet skutečně hovořil o formuli 1, ale návrat své země do kalendáře Grand Prix zatím oznámit nemohl.
Francie smlouvu na Grand Prix ještě neuzavřela, ale je blízko

Francie už má návrh smlouvy od Ecclestona, který souhlasil s tím, že se v Le Castellet bude jezdit jen jednou za dva roky. S kým se Francouzi budou střídat, ale jisté ještě není, protože se Belgie zdráhá rozhodnout.

"Vedení formule 1 dalo souhlas, aniž by řeklo, kdo bude ta druhá země," uvedl Fillon. "Návrhy pořadatelů formule 1 jsou celkem rozumné, ale chtělo by to odstranit to ´celkem´."

Francouzský premiér uvedl, že se jeho a Ecclestonova představa liší o zhruba dva milióny eur. Stát údajně nebude financovat ani cent, jen poskytne záruky. Jelikož smlouva ještě není podepsaná, nemohl Fillon ani potvrdit, zda se formule 1 do Francie vrátí už příští rok, nebo zda bude muset počkat na sezónu 2014.

"K mé roli nepatří určení data pro Grand Prix formule 1 v Le Castellet," dodal s tím, že uzavření dohody je "extrémně blízko".

Další článek: Chtěl jsem dát Hamiltonovi menší lekci, vysvětluje Schumacher loňskou Monzu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.