Francie si ve formuli 1 sáhla na dno, říká Prost

Čtyřnásobný mistr světa Alain Prost s velkou nelibostí sleduje, jak Francie vyklízí poslední pozice ve formuli 1, už nemá ani svůj tým.
Francie si ve formuli 1 sáhla na dno, říká Prost

Automobilka Renault prodala svůj podíl v týmu z Enstonu a dál bude působit jen v roli dodavatele. "Je to reálný pohled na věc. Je v tom samozřejmě trocha defétismu, ale taková jsou fakta. Sáhli jsme si na dno. Ale to někdy může být prospěšné," uvedl Prost pro AutoHebdo.

Francie přišla ve formuli 1 postupně o jezdce, Grand Prix a tým. Situace je podle Prosta komplikovaná. "Je to velmi obtížné, protože v tuto chvíli máme jako země trochu negativní vztah k autům. Firmy a značky už nechtějí investovat do formule 1," řekl.

"Skutečnost, že ve Francii není Grand Prix, je jedna věc. Ale že nemáme konkurenceschopného francouzského jezdce, to je velký nedostatek. To je totiž třeba, aby se zvedla sledovanost a zájem lidí o tento sport."

Prost říká, že Francie směřovala do této situace delší dobu, takže není překvapen. Věří však, že se na vrchol motorsportu vrátí. "Můžeme být realisté, ale zároveň optimisté. Lidé si uvědomují, že tohle není dobré pro zemi automobilů, jako je Francie. Takže možná přijdou opatření a strategie, které přinesou řešení a vrátíme se do normální situace. A nastane při tom větší stabilita než dřív," dodal.

Diskuze (29) Další článek: Renault: Petrov se musí víc zapojit do týmu a přestěhovat se k nám
10:45 | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.