Francie chce zpět do kalendáře, mohla by se střídat s Belgií

Francouzská vláda se začala znovu zajímat o formuli 1 a připravuje návrat do kalendáře Grand Prix. Financí ale není nazbyt, ani u belgických sousedů, proto by se obě země mohly střídat.
Francie chce zpět do kalendáře, mohla by se střídat s Belgií

Podle listu Journal du Dimanche pověří francouzský premiér François Fillon šéfa týmu Renault Erica Boulliera vedením projektu, jehož cílem je návrat Francie do kalendáře formule 1. Všechny plány na nové okruhy zkrachovaly, a tak je preferovanou lokací okruh Paula Ricarda v Le Castellet.

Ministr průmyslu Eric Besson v televizi TF1 uvedl, že okruh teď patří Slavici Ecclestonové, která jej získal v rámci rozvodu s Berniem Ecclestonem. Francouzská vláda proto bude jednat přímo s ní.

Boullier dostal za úkol dát dohromady 20 až 25 miliónů eur, aby pokryl náklady na pořádání Grand Prix. Francouzi chtějí formuli 1 zpět v roce 2012 nebo 2013. Jelikož s ní ale mají zkušenosti a vědí, že je velmi těžké udržet s královnou motorsportu pozitivní bilanci, navrhli Belgičanům, kteří se s financováním svého závodu také trápí, aby se s nimi střídali. V každé zemi by se tedy jezdilo jen jednou za dva roky.

"Na toto téma jsem byl osloven na začátku roku francouzskými představiteli. Mohl bych mít zájem, čekám na další informace," potvrdil promotér belgické GP André Maes pro Journal du Dimanche.

Další článek: Pérez a Petrov jsou připraveni závodit, konečné slovo bude mít FIA