FOTA se zbavila Williamsu a Force India, teď je potřebuje

Stejně jako všechny nováčky: US F1, Campos a Manor.

Williams a Force India mohou být vyloučeny z asociace týmů formule 1 FOTA, ta se ale bez nich neobejde. Bude dokonce potřebovat i nováčky US F1, Campos a Manor.

FOTA vyhrála spor o novou podobu pravidel na příští rok, které obsahují dobrovolné rozpočtové stropy a s tím spojené technické výhody. FIA se zavázala k jejich zrušení, ale přesná podoba nového znění pravidel není k dispozici. Tu musí dát týmy FOTA teprve dohromady.

A jelikož se usiluje o úpravy v pravidlech po termínu přihlášek, musí změny odsouhlasit všichni účastníci, tedy nejen týmy FOTA.

Všech pět týmů mimo FOTA se ale do nového ročníku 2010 přihlásilo pod rozpočtovými stropy, a tak se budou zdráhat přijmout letošní pravidla "upravená o změny dohodnuté před 29. dubnem 2009", jak se praví v rozhodnutí Světové rady. Hodně bude záležet na konkrétní formulaci změn a výhod, které tím týmy mimo FOTA získají.

V extrému hrozí, že pokud nezbytný jednotný souhlas týmy dohromady nedají, v platnosti zůstanou stávající pravidla. Ta, proti kterým FOTA tak zuřivě bojovala.

Další článek: Stáhněte si nové číslo F1Magu s představením GP Německa

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.