FOTA se vyčerpala, vysvětluje svůj odchod Ferrari

Scuderia Ferrari potvrdila, že je na odchodu z Asociace týmů formule 1. Důvodem je názor, že FOTA už nedokáže plnit úkoly, které vedly k jejímu zrodu.
FOTA se vyčerpala, vysvětluje svůj odchod Ferrari

"Bylo to těžké rozhodnutí, o kterém jsme dlouze přemýšleli," uvedlo Ferrari ke svému odchodu z asociace. "Bylo učiněno se zdráháním a po analýze současného stavu a patové situace v některých záležitostech, které byly hlavními důvody vzniku asociace."

Ferrari zdůraznilo, že stále souhlasí se snižováním nákladů ve formuli 1 a chce v něm pokračovat. A to dokonce v rámci Dohody o omezení zdrojů (RRA). "Ale nyní je třeba najít nový impuls pro pohyb vpřed, protože se FOTA vyčerpala, navzdory výborné práci současného prezidenta Martina Whitmarshe, který se snaží najít shodu mezi různými názory ve prospěch všech," dodali Italové.

Na závěr Ferrari zopakovalo několik svých požadavků na budoucí směřování formule 1, často je prezentuje také prezident maranellské automobilky Luca di Montezemolo. Ferrari chce více testování, větší využitelnost technologií F1 v silničních vozech a větší vstřícnost vůči divákům.

Další článek: Venezuelský kongresman Ramos stále tlačí na Williams kvůli PDVSA

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10