FOTA se vyčerpala, vysvětluje svůj odchod Ferrari

Scuderia Ferrari potvrdila, že je na odchodu z Asociace týmů formule 1. Důvodem je názor, že FOTA už nedokáže plnit úkoly, které vedly k jejímu zrodu.
FOTA se vyčerpala, vysvětluje svůj odchod Ferrari

"Bylo to těžké rozhodnutí, o kterém jsme dlouze přemýšleli," uvedlo Ferrari ke svému odchodu z asociace. "Bylo učiněno se zdráháním a po analýze současného stavu a patové situace v některých záležitostech, které byly hlavními důvody vzniku asociace."

Ferrari zdůraznilo, že stále souhlasí se snižováním nákladů ve formuli 1 a chce v něm pokračovat. A to dokonce v rámci Dohody o omezení zdrojů (RRA). "Ale nyní je třeba najít nový impuls pro pohyb vpřed, protože se FOTA vyčerpala, navzdory výborné práci současného prezidenta Martina Whitmarshe, který se snaží najít shodu mezi různými názory ve prospěch všech," dodali Italové.

Na závěr Ferrari zopakovalo několik svých požadavků na budoucí směřování formule 1, často je prezentuje také prezident maranellské automobilky Luca di Montezemolo. Ferrari chce více testování, větší využitelnost technologií F1 v silničních vozech a větší vstřícnost vůči divákům.

Další článek: Venezuelský kongresman Ramos stále tlačí na Williams kvůli PDVSA

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen