FOTA: Pod vedením Jeana Todta FIA omládne a bude otevřenější

Týmy formule 1 doufají v konstruktivní spolupráci s novým prezidentem.
S reakcí na zvolení nového prezidenta FIA Jeana Todta přispěchala Asociace týmů formule 1, v jejímž čele stojí prezident Ferrari Luca di Montezemolo. Ten věří, že jeho bývalý zaměstnanec odvede v čele federace dobrou práci.

"Chci Jeanu Todtovi popřát vše nejlepší v jeho nové roli,  vždy jsem měl uznání pro jeho schopnosti a nasazení," řekl jménem FOTA Montezemolo. "Jsem si jistý, že pod jeho vedením federace omládne a obnoví atmosféru otevřeného dialogu a konstruktivní spolupráce s týmy a FOTA, čímž zajistí stabilitu pravidel a celého prostředí."

Formuli 1 čeká podle Montezemola nová éra, která si vyžaduje úzkou spolupráci všech účastníků.

Viceprezident FOTA John Howett dodal: "Jsem přesvědčen, že Jean Todt v roli prezidenta představuje možnost pro všechny účastníky formule 1 sjednotit se pod jeho vedením a spolupracovat na posílení našeho sportu."
Další článek: McLaren se údajně začal zajímat o Buttona

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna