FOTA může dokázat, že HRT vyloučila kvůli poplatkům

Prezident Asociace týmů F1 Martin Whitmarsh si stojí za tím, že FOTA hájí zájmy malých týmů, a je ochoten doložit, že HRT přišel o členství kvůli nezaplaceným poplatkům.
FOTA může dokázat, že HRT vyloučila kvůli poplatkům

"Případ HRT je velmi prostý, loni nezaplatili všechny své členské poplatky," vysvětloval Whitmarsh pro Autosport. "Požádali o odklad, dali jsme jim víc času a oni slíbili, že zaplatí, ale nezaplatili. Nakonec jsme bohužel neměli jinou alternativu a museli je suspendovat. Pokud to bude nutné, tak možná zveřejníme příslušné dopisy a budeme v této záležitosti zcela otevření."

Podle Whitmarshe jsou proto tvrzení HRT o zaměření FOTA na velké týmy jen zástupná. "Se vší úctou se domnívám, že se jen snaží tu situaci nějak zdůvodnit," řekl. "Ale jsou tu další dva týmy, Lotus a Virgin, a ty myslím oba veřejně deklarovaly svoji podporu FOTA a uznaly to (že asociace hájí také malé týmy)."

Prezident FOTA preferuje, aby týmy své problémy řešily interně v rámci asociace a zachovaly jednotu. Ta bude velmi důležitá i při jednání o nové Concordské dohodě, která nastaví poměry budoucího přerozdělování peněz. Whitmarsh ovšem připouští, že se můžou všichni dohodnout, že budou vyjednávat s Berniem Ecclestonem jednotlivě.

"Týmy musí rozhodnout, jak chtějí postupovat," uvedl. "Pravda je taková, že pokud se rozdělí, získají tím velké týmy, a ne ty malé. Na členství ve FOTA vydělají nejvíc malé stáje, ale nevadilo by mi to."

Přesto by byl Whitmarsh radši, kdyby týmy držely spolu. "Kdybych byl držitel obchodních práv a v minulosti se mi dařilo získat finančně výhodné smlouvy díky rozdělení týmů a dolovat velké peníze z tohoto sportu, pokud by tohle byla moje práce, tak bych udělal vše pro to, abych týmy rozdělil a zničil FOTA. Jsem realista," dodal.

Diskuze (15) Další článek: Whitmarsh: O některých dílech McLarenu MP4-26 se bude znovu diskutovat
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10