FOTA jsme neopustili kvůli nezaplaceným poplatkům, tvrdí HRT

AKTUALIZOVÁNO - Španělská stáj HRT si stojí za tím, že z Asociace týmů formule 1 odešla kvůli politice, a ne kvůli poplatkům za členství.
FOTA jsme neopustili kvůli nezaplaceným poplatkům, tvrdí HRT

Na začátku tohoto týdne Hispania oznámila, že od prosince není členem FOTA. Jako důvod uvedla hájení zájmů velkých týmů a opomínání těch menších ze strany asociace. FOTA ovšem následně prozradila, že HRT nezaplatil členský poplatek za loňský rok, a tak vzniklo podezření, že důvody rozchodu jsou jiné.

Šéf HRT Colin Kolles ale odmítl, že by ukončení členství souviselo s nezaplaceným poplatkem. "Můžu to striktně popřít," řekl pro Hindustan Times. "FOTA rozšířila zavádějící informaci, která bude v následujících dnech korigována. Ale v tuto chvíli nechci říkat nic dalšího."

K důvodům odchodu z asociace Kolles dodal: "Nechtěli jsme delegovat naši pravomoc vyjednávat v tak citlivých záležitostech, jako je Concordská dohoda. Odešli jsme z FOTA, protože hájí především zájmy velkých týmů. Nevidíme žádné přínosy z placení za členství. Raději své peníze investujeme do vozu, než abychom platili poplatky, z kterých nic nemáme."

Podle šéfa týmu HRT si navíc asociace týmů ukrojila příliš velké sousto. "Je pravda, že se FOTA bude snažit být jedinou protistranou CVC (majitel F1) a Berniemu Ecclestonovi, ale my se domníváme, že je to nad její síly."

Podle britského Autosportu HRT zaplatil část svých členských poplatků, ale z důvodu frustrace z jednání FOTA jí sdělil, že chce ukončit členství. FOTA v reakci na to oficiálně suspendovala tým kvůli nezaplaceným poplatkům. Hispania pak nabídla, že zbývající částky doplatí, aby bylo zřejmé, že o poplatky samotné jí nejde.

Diskuze (11) Další článek: McLaren: Nastavitelná přední křídla selhala, ale zadní fungovat budou
20:00 | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.