FOTA ani RRA se nevzdáme, říká Mercedes

Tým Mercedes odmítá, že by odchod Red Bullu Racing a Ferrari z Asociace týmů F1 mohl znamenat konec společných snah, platí to i pro snižování nákladů.
FOTA ani RRA se nevzdáme, říká Mercedes

"Myslím si, že je životně důležité, aby FOTA existovala," cituje sportovního šéfa Mercedesu Norberta Hauga agentura Reuters. Cíle asociace jsou podle něj pořád stejné. "Cíle, které máme, jsou velmi důležité, a myslím si, že je na tak zvaných top týmech, aby našly kompromis."

I když Ferrari a Red Bull Racing asociaci týmů opustily, deklarovaly vůli i nadále pracovat na snižování nákladů, které je v současnosti ztělesněno Dohodou o omezení zdrojů (RRA). Mercedes tuto snahu podporuje.

"Evidentně je to těžká doba a my u Mercedesu velmi podporujeme omezování nákladů ve formuli 1," prohlásil ředitel týmu Nick Fry. "Je těžké něčeho takového dosáhnout, když jsou všichni tak soutěživí, ale my určitě budeme spolupracovat s ostatními, abychom naplnili cíle RRA."

"Myslím si, že i když Ferrari teď odstoupilo (z FOTA), má také v úmyslu najít řešení. Určitě jsme narazili na překážku, ale věřím, že v pozadí bude pokračovat práce ve snaze najít řešení. My uděláme vše, co budeme moci, abychom to podpořili."

Další článek: Bottas by měl u Williamsu nastoupit v testech a většině prvních tréninků

10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.
20:26 | Péreze ze závodu vyřadil pár kol před koncem problém s MGU-K.
20:09 | UPDATE: Podle Steinera se Grosjean cítí dobře, má obvázané ruce, zlomeného zdá se nic.
19:25 | Jezdci se ve svých prohlášeních věnují úvodní hrozivé nehodě. Jejich reakce pak nejspíše shrneme, v prohlášeních se tak věnujeme spíše samotnému závodu.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod Hamilton