Formuli 1 hrozí odložení plánů na snižování nákladů

Nebudou-li v průběhu soboty Světové radě motorsportu předloženy konkrétní návrhy, bude jakákoliv další změna pro rok 2013 vyžadovat konsensus všech týmů.
Formuli 1 hrozí odložení plánů na snižování nákladů

Auto Motor und Sport informuje, že minulý týden ve Valencii proběhla mnohá emotivní jednání, kterých se mimo jiné účastnil i Bernie Ecclestone a Jean Todt. Spousta věcí však stále zůstává nevyřešených. Na relativně snadné změny pravidel přitom zbývá již málo času, jako nejpozdnější termín je uváděn 30. červen. Ztráta jednoho z důležitých sponzorů by údajně mohlo vážně ohrozit až sedm z dvanácti současných týmů. Toto Wolff, spolumajitel Williamsu, volá po výrazných postizích v případě překročení rozpočtových stropů. Frank Williams naopak s podobnými kroky nesouhlasí. 

"Nepřeji si, aby do tohoto byznysu vstupovala další strana. Dávání si pozor na někoho slídícího kolem není dobré. Bylo by to jako každodenní čekání na návštěvu z berního úřadu," řekl Williams v nyní nedostupném rozhovoru na oficiálních stránkách formule 1. 

Spekuluje se, že týmy středu pole se nejvíce obávají nákladů spojených s novými šestiválci a systémy KERS. Prezident FIA Jean Todt se dušuje a slibuje, že přechod na nové agregáty pro týmy rozhodně nebude likvidační. Lotus a Force India naopak nesouhlasí s omezením času na využívání aerodynamického tunelu. 

Další článek: McLaren uvažuje o kopírování zavěšení Ferrari