Formuli 1 chceme i příští rok, zní z Imoly

Okruh v italské Imole byl přidán do kalendáře letošní sezony spolu s Nürburgringem a Portimaem. Nedaleko Boloni se bude závodit 1. listopadu a historický okruh by se v kalendáři „královny motorsportu“ rád udržel i pro příští rok.
Foto: Getty Images / Paul Gilham
Formuli 1 chceme i příští rok, zní z Imoly | Foto: Getty Images / Paul Gilham

Imola se nabídla jako hostitel grand prix formule 1 už v únoru poté, co byla jako první zrušena čínská velká cena v Šanghaji.

Šance italského okruhu na uspořádání závodu formule 1 však během jara významně poklesly, protože Itálie se stala celosvětovým ohniskem pandemie koronaviru.

Od té doby se však situace celosvětově změnila a navzdory předpokladům nakonec Itálie v sezoně 2020 uspořádá hned tři velké ceny – kromě Imoly se pojede tradičně i v Monze a vůbec poprvé také v toskánském Mugellu, které je slavné především díky závodům MotoGP.

Imola jako náhrada za Čínu? Mission impossible, ale jsem snílek, říká její šéf

Imola jako náhrada za Čínu? Mission impossible, ale jsem snílek, říká její šéf

Vedení okruhu v Imole chce ze současné situace vytěžit maximum. Se zástupci formule 1 chce vyjednávat o hoštění závodního víkendu formule 1 i v sezoně 2021. V minulosti závodily v Imole monoposty formule 1 pod hlavičkou Grand Prix San Marina, naposledy tomu taky bylo v roce 2006, kdy zde zvítězil Michael Schumacher s vozem Ferrari.

„Za tímto cílem si jdeme už mnoho let. S lidmi z vedení formule 1 jsme o tom dlouho diskutovali a nyní jsme stanoveného cíle dosáhli,“ rozpovídal se šéf okruhu v Imole Uberto Selvatico Estense v rozhovoru pro web motorsport.com.

„Chceme zabojovat o příležitost pro příští rok, diskutovat se o tom ale bude především až po závodě. Naše vůle je ale velmi jasná, jsme poháněni naší vášní.“

Formule 1 potvrdila Imolu, Algarve a Nürburgring. Na americký kontinent se nepodívá

Formule 1 potvrdila Imolu, Algarve a Nürburgring. Na americký kontinent se nepodívá

Kromě návratu formule 1 i v příštím roce doufá Estense ještě v jednu věc, a sice v přítomnost fanoušků už letos na podzim.

„V pátek náš ministr zdravotnictví oznámil, že od září by se mohli na velké událost vracet diváci.“

„Držíme si proto palce a doufáme, že na tribuny bude fanouškům umožněn vstup. Nic ale není jisté. Vše se každým dnem mění, proto je velmi těžké udělat nějakou předpověď do budoucna. Samozřejmě budeme chtít diváky pustit, ale kdo ví, jak to dopadne.“

V Imole se pojede až začátkem listopadu, to ale podle šéfa okruhu nebude problém.

„Minulý rok touto dobou nebylo špatné počasí. Řekl bych, že to bude fungovat. Pochopitelně v tomto období už v Itálii není léto, i tak si ale myslím, že to bude atraktivní pro diváky, pakliže jim bude umožněn vstup.“

Další článek: V boji s Hamiltonem je nutné zkoušet i psychologické hry, radí Bottasovi Hill

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.