Formuli 1 čeká Monte Carlo. Ovládne slavný závod opět Red Bull? | Depositphotos.com

Depositphotos.com

Formuli 1 čeká Monte Carlo. Ovládne slavný závod opět Red Bull?

Velká cena Monaka. Jednoznačně nejslavnější a nejsledovanější závod celé sezony, který překračuje i hranice motorsportu. Triumf v ulicích přímořského státečku je pro piloty splněným snem a nejinak tomu bude i letos. Favoritem bude jednoznačně Red Bull v čele s Maxem Verstappenem, městský okruh však bývá extrémně nevyzpytatelný. Klíčová navíc může být už kvalifikace. Kdo se nejlépe vyrovná s úzkou tratí? To se dozvíme už během nadcházejícího víkendu!

Velká cena Monaka se poprvé jela už v roce 1929 a každoročně jde o zřejmě nejslavnější událost světového motorsportu. Okruh vede těsnými uličkami Monte Carla a obsahuje řadu ikonických míst jako jsou například zatáčky Casino či Mirabeau nebo průjezd tunelem a slavným přístavem.  Mimořádně náročná trať sice nabízí jen velmi sporadické příležitosti k předjíždění, vítězství v této grand prix je ovšem nesmírně prestižní záležitostí. Z aktivních jezdců si ji nejčastěji užil Lewis Hamilton, který u břehů Středoevropského moře slavil už třikrát. Akce tradičně láká obrovský zájem diváků. Nejde přitom jen o sport, celý podnik má i obrovský kulturní přesah což často přivábí i celebrity ze světa jiných sportů, showbusinessu či politiky.

Loňskou Velkou cenu provázely poměrně velké zmatky. Start byl kvůli silnému dešti několikrát přerušen a cíl nakonec určil tříhodinový limit. Celkem se tak odjelo 64 ze 77 plánovaných kol, po nichž slavil Sergio Pérez před Carlosem Sainzem a Maxem Verstappenem. Pořadím přitom významně zamíchal chaos v boxech, kdy někteří jezdci v čele s vítězným Pérezem profitovali na vhodně zvolených zastávkách při výjezdech safety caru.

Formule 1 se v neděli vrátí zpět do závodního režimu po neplánované pauze. Podnik v Imole, který se měl konat minulý víkend, byl totiž zrušen kvůli ničivým záplavám v severní Itálii. Poslední odjetý závod se tak uskutečnil na začátku května v Miami, odkud si další vítězný double odvezla stáj Red Bull. Rakouský tým bude obrovským favoritem i v Monte Carlu, ostatně Verstappen a Pérez si rozdělili vítězství v Monaku z posledních dvou let. Specifické místo by však mohlo přinést překvapení. Výborné výsledky z úvodu sezony dál potvrzuje Fernando Alonso s Aston Martinem. Zkušený Španěl moc dobře ví, jak se na městské trati vítězí, v minulosti už na ní dvakrát triumfoval. Velké ambice pro slavnou grand prix neskrývá ani Lewis Hamilton s Mercedesem. Otázkou zůstává stav Ferrari, které se zatím letos dost trápí. Kdo se vyrovná se slavnou tratí nejlépe? Na to si můžete vsadit s bonusem u Fortuny.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.

Doporučujeme

Články odjinud