Formuli 1 by se v čele FIA mohl po boku Todta věnovat Alain Prost

Otázkou zůstává, zda by takové řešení uspokojilo automobilky.
Mezinárodní automobilová federace bude v říjnu volit nového prezidenta a v současnosti je favoritem i díky podpoře Maxe Mosleyho bývalý šéf Ferrari Jean Todt. Ten sice nevyhovuje automobilkám, ale čtyřnásobný mistr světa Alain Prost dostal nápad, jak tento problém řešit.

"Podle mě by FIA měla mít ve svém čele dva lidi. Jednoho člověka, který by se staral o bezpečnost silničního provozu, automobilismus, životní prostředí atd. A druhého, který by měl na starost sport. A pokud by mě mohlo něco motivovat, je to hlavně formule 1 a sport. Uvidíme, co se stane v průběhu následujících dvou nebo tří měsíců," uvedl Prost pro Sport 365.

Na otázku, zda by tím druhým člověkem vedle Todta mohl být on sám, Prost odpověděl: "Možná. Už jsme o tom spolu hovořili. Bude to záležet na organizační struktuře. Je to velká organizace, federace je obrovská. Není to něco, o čem by se rozhodovalo teď. Počkejme si a uvidíme."

Z Prostova vyjádření je zřejmé, že by v čele FIA viděl raději Jeana Todta než Ariho Vatanena. Váží si ovšem obou kandidátů a Jean Todta natolik, že mu ani nechce ve volbě konkurovat svojí vlastní kandidaturou.

"Ari Vatanen je velmi dobrý kandidát. Jean Todt je samozřejmě výborný kandidát. Správný kandidát je ten, který FIA dodá nový impuls. Je pravda, že každý z nich je jiný. Nevýhoda Jeana je, že automobilky nejsou jeho příchodu moc nakloněné," dodal Prost.

Spory mezi federací a týmy formule 1 musí podle Prosta rychle skončit.
Další článek: Villeneuvovi se zamlouvá USF1, žádnou smlouvu ale ještě nepodepsal