Formuli 1 budu dál řídit stejným způsobem, potvrdil Ecclestone

Odstoupení Bernieho Ecclestona z pozice ředitele Delty Topco je skutečně jen pouhou formalitou, na řízení formule 1 se nezmění nic.
Formuli 1 budu dál řídit stejným způsobem, potvrdil Ecclestone

Složení funkce ředitele ve společnosti, která formuli 1 vlastní a která je vlastněná CVC, bylo plánované dlouho dopředu.

"Stalo se jen to, že jsme před pár měsíci rozhodli, že pokud budu muset jít před soud, tak během toho období odstoupím ze své role ředitele Delty Topco. Ve chvíli, kdy ten soudní případ skončí, budu zpět v představenstvu," řekl Ecclestone.

To samozřejmě proto, že věří, že se obhájí a bude shledán nevinným. Tento scénář se ale nejeví jako úplně samozřejmý, protože Gerhard Gribkowsky už byl shledán vinným a odsouzen za přijetí úplatku právě od Ecclestona.

V každém případě Ecclestonovo odstoupení je v podstatě jen gestem bez reálných dopadů na formuli 1.

"Všichni v představenstvu mě podporují na víc než milión procent," vysvětloval. "Prostě chtějí, abych pokračoval v tom, co jsem vždy dělal."

"Formula One Management (FOM) je stejný jako dřív. Vůbec nic se nemění. Jen kdybych chtěl něco koupit, nemůžu to udělat bez souhlasu představenstva. Ale co se týče závodů a okruhů, bude to stejné jako vždy. Bude to stejné."

Další článek: Lotus doufá, že se s Quantumem dohodne na jiné formě spolupráce

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00