Formuli 1 budu dál řídit stejným způsobem, potvrdil Ecclestone

Odstoupení Bernieho Ecclestona z pozice ředitele Delty Topco je skutečně jen pouhou formalitou, na řízení formule 1 se nezmění nic.
Formuli 1 budu dál řídit stejným způsobem, potvrdil Ecclestone

Složení funkce ředitele ve společnosti, která formuli 1 vlastní a která je vlastněná CVC, bylo plánované dlouho dopředu.

"Stalo se jen to, že jsme před pár měsíci rozhodli, že pokud budu muset jít před soud, tak během toho období odstoupím ze své role ředitele Delty Topco. Ve chvíli, kdy ten soudní případ skončí, budu zpět v představenstvu," řekl Ecclestone.

To samozřejmě proto, že věří, že se obhájí a bude shledán nevinným. Tento scénář se ale nejeví jako úplně samozřejmý, protože Gerhard Gribkowsky už byl shledán vinným a odsouzen za přijetí úplatku právě od Ecclestona.

V každém případě Ecclestonovo odstoupení je v podstatě jen gestem bez reálných dopadů na formuli 1.

"Všichni v představenstvu mě podporují na víc než milión procent," vysvětloval. "Prostě chtějí, abych pokračoval v tom, co jsem vždy dělal."

"Formula One Management (FOM) je stejný jako dřív. Vůbec nic se nemění. Jen kdybych chtěl něco koupit, nemůžu to udělat bez souhlasu představenstva. Ale co se týče závodů a okruhů, bude to stejné jako vždy. Bude to stejné."

Další článek: Lotus doufá, že se s Quantumem dohodne na jiné formě spolupráce