Formuli 1 budeme navždy milovat, rozloučila se Claire Williamsová

Letošní Velkou cenou Itálie skončila jedna velká éra. Závod na Monze byl posledním ve formuli 1 pro rodinu Williamsových v čele jejich rodinného týmu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Formuli 1 budeme navždy milovat, rozloučila se Claire Williamsová | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Britskou stáj založili v roce 1977 sir Frank Williams spolu se sirem Patrickem Headem. Během 43 let a 739 velkých cen získal tým 114 vítězství v závodech, 312 stupňů vítězů, 128 pole positions, ale především sedm jezdeckých titulů mistra světa a devětkrát ovládl Pohár konstruktérů.

V posledních letech se ale stáj z Grove potýkala s finančními problémy, až došlo koncem srpna letošního roku k jejímu prodeji americké kapitálové firmě Dorilton Capital.

Závod na italské Monze představoval poslední podnik pro dceru zakladatele Claire Williamsovou na pozici zástupkyně (ale faktické šéfky) šéfa týmu. Rodina Williamsových se po tomto závodě stahuje z vedení britské stáje.

V čele týmu nyní budou Matthew Savage (předseda představenstva Dorilton Capital), Darren Fultz (spoluzakladatel společnosti a od roku 2018 výkonný ředitel) a James Matthews (šéf investiční poradenské společnosti Eden Rock Group).

Claire Williamsová končí ve vedení týmu. Dorilton Capital vybral nové vedení

Claire Williamsová končí ve vedení týmu. Dorilton Capital vybral nové vedení

„Bylo mi obrovským privilegiem a ctí pracovat s každým v našem neuvěřitelném týmu. Za Franka, za sebe a každého člena Williamsovy rodiny bych ale chtěla poděkovat všem v našem týmu, v minulosti i v současnosti, za vše, co pro nás za ty roky udělali,“ řekla Williamsová.

„Jsou skutečnými bojovníky tohoto týmu a přejeme jim do budoucna mnoho úspěchů. Chtěli bychom také poděkovat všem našim fanouškům po celém světě, kteří nás tolik let podporovali.

„Náš čas v tomto sportu byl obrovskou výsadou, odcházíme s množstvím vzpomínek, zažili jsme vzestupy a pády, triumfy i nepřízeň osudu, formuli 1 budeme navždy milovat,“ uzavřela Williamsová.

Další článek: Signalizaci uzavření boxů jsem neviděl, uznal svou chybu Hamilton

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)