Formuli 1 budeme navždy milovat, rozloučila se Claire Williamsová

Letošní Velkou cenou Itálie skončila jedna velká éra. Závod na Monze byl posledním ve formuli 1 pro rodinu Williamsových v čele jejich rodinného týmu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Formuli 1 budeme navždy milovat, rozloučila se Claire Williamsová | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Britskou stáj založili v roce 1977 sir Frank Williams spolu se sirem Patrickem Headem. Během 43 let a 739 velkých cen získal tým 114 vítězství v závodech, 312 stupňů vítězů, 128 pole positions, ale především sedm jezdeckých titulů mistra světa a devětkrát ovládl Pohár konstruktérů.

V posledních letech se ale stáj z Grove potýkala s finančními problémy, až došlo koncem srpna letošního roku k jejímu prodeji americké kapitálové firmě Dorilton Capital.

Závod na italské Monze představoval poslední podnik pro dceru zakladatele Claire Williamsovou na pozici zástupkyně (ale faktické šéfky) šéfa týmu. Rodina Williamsových se po tomto závodě stahuje z vedení britské stáje.

V čele týmu nyní budou Matthew Savage (předseda představenstva Dorilton Capital), Darren Fultz (spoluzakladatel společnosti a od roku 2018 výkonný ředitel) a James Matthews (šéf investiční poradenské společnosti Eden Rock Group).

Claire Williamsová končí ve vedení týmu. Dorilton Capital vybral nové vedení

Claire Williamsová končí ve vedení týmu. Dorilton Capital vybral nové vedení

„Bylo mi obrovským privilegiem a ctí pracovat s každým v našem neuvěřitelném týmu. Za Franka, za sebe a každého člena Williamsovy rodiny bych ale chtěla poděkovat všem v našem týmu, v minulosti i v současnosti, za vše, co pro nás za ty roky udělali,“ řekla Williamsová.

„Jsou skutečnými bojovníky tohoto týmu a přejeme jim do budoucna mnoho úspěchů. Chtěli bychom také poděkovat všem našim fanouškům po celém světě, kteří nás tolik let podporovali.

„Náš čas v tomto sportu byl obrovskou výsadou, odcházíme s množstvím vzpomínek, zažili jsme vzestupy a pády, triumfy i nepřízeň osudu, formuli 1 budeme navždy milovat,“ uzavřela Williamsová.

Další článek: Signalizaci uzavření boxů jsem neviděl, uznal svou chybu Hamilton

14:34 | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
22. září | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
22. září | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10