Formule E: V Punta del Este vyhrál Buemi

Sébastien Buemi vyhrál závod formule E v Punta del Este po startu z pátého místa a jde do vedení šampionátu před Di Grassim, který skončil druhý i v závodě.
Formule E: V Punta del Este vyhrál Buemi

Formule E má za sebou třetí závod. Tentokrát elektrické formule zavítaly do Uruguaye a to do letoviska Punta del Este.

Tréninky a kvalifikace se nesly poměrně v divokém duchu. Mnoho jezdců se potkalo se zdí a to včetně mistra světa formule 1 Jacquese Villeneuva. Ten svůj monopost poškodil do té míry, že se závodu vůbec nezúčastnil.

Kvalifikaci vyhrál D'Ambrosio, před Duvalem, Birdem a lídrem pořadí Di Grassim.

Dobrý start měl Bird, který se dostal na druhé místo. Později se ale začal pořadím propadat. Naopak nahoru šel v úvodních kolech Buemi, který se propracoval postupně na druhé místo a v kole 8/33 se ujal vedení, když se dostal před D'Ambrosia.

Před zastávkami v boxech tak bylo pořadí na čele: Buemi, D'Ambrosio, Duval, Di Grassi a Bird.

V kole 18/33 zajela většina jezdců do boxů. Vydělal na tom zejména Di Grassi, který se dostal na druhé místo. D'Ambrosio se propadl na třetí místo, čtvrtý byl Bird a pátý Duval. Bird ale po pár desítkách metrů zastavil. Na trati byla vyhlášena FCA (obdoba virtuálního safety caru). Buemi zpomalil trochu dříve, než musel a přišel tak o náskok, ale ne o vedení v závodě. 

Zbytek závodu měl poměrně poklidný závěr a to až na poslední kola. Pěkný souboj předvedli dva bývalí jezdci formule 1 – Nelson Piquet a Jean-Éric Vergne. Jednalo se o souboj o osmé místo. Po velmi ostrém souboji, kdy došlo dokonce ke kontaktu mezi oběma vozy se sice Piquet udržel na osmém místě, ale v posledním kole boural a závod pro něj skončil

V Punta del Este vyhrál Buemi před Di Grassim a D'Ambrosiem.

Další závod se jede 6. ledna v Argentině. 

Výsledky

Další článek: Synové slavných otců míří do GP3 i k fotbalu

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00