Formule E: V Punta del Este vyhrál Buemi

Sébastien Buemi vyhrál závod formule E v Punta del Este po startu z pátého místa a jde do vedení šampionátu před Di Grassim, který skončil druhý i v závodě.

Formule E má za sebou třetí závod. Tentokrát elektrické formule zavítaly do Uruguaye a to do letoviska Punta del Este.

Tréninky a kvalifikace se nesly poměrně v divokém duchu. Mnoho jezdců se potkalo se zdí a to včetně mistra světa formule 1 Jacquese Villeneuva. Ten svůj monopost poškodil do té míry, že se závodu vůbec nezúčastnil.

Kvalifikaci vyhrál D'Ambrosio, před Duvalem, Birdem a lídrem pořadí Di Grassim.

Dobrý start měl Bird, který se dostal na druhé místo. Později se ale začal pořadím propadat. Naopak nahoru šel v úvodních kolech Buemi, který se propracoval postupně na druhé místo a v kole 8/33 se ujal vedení, když se dostal před D'Ambrosia.

Před zastávkami v boxech tak bylo pořadí na čele: Buemi, D'Ambrosio, Duval, Di Grassi a Bird.

V kole 18/33 zajela většina jezdců do boxů. Vydělal na tom zejména Di Grassi, který se dostal na druhé místo. D'Ambrosio se propadl na třetí místo, čtvrtý byl Bird a pátý Duval. Bird ale po pár desítkách metrů zastavil. Na trati byla vyhlášena FCA (obdoba virtuálního safety caru). Buemi zpomalil trochu dříve, než musel a přišel tak o náskok, ale ne o vedení v závodě.

Zbytek závodu měl poměrně poklidný závěr a to až na poslední kola. Pěkný souboj předvedli dva bývalí jezdci formule 1 – Nelson Piquet a Jean-Éric Vergne. Jednalo se o souboj o osmé místo. Po velmi ostrém souboji, kdy došlo dokonce ke kontaktu mezi oběma vozy se sice Piquet udržel na osmém místě, ale v posledním kole boural a závod pro něj skončil

V Punta del Este vyhrál Buemi před Di Grassim a D'Ambrosiem.

Další závod se jede 6. ledna v Argentině.

Další článek: Synové slavných otců míří do GP3 i k fotbalu

17:23 | Překvapení se nekoná... Portugalsko se odjede bez fanoušků.
15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.