Formule E: V Mexiku vyhrál di Grassi, pak byl diskvalifikován

Lucas di Grassi vyhrál premiérový závod formule E v Mexiku. Po závodě byl ale diskvalifikován. Vyhrál tak d'Ambrosio.
Formule E: V Mexiku vyhrál di Grassi, pak byl diskvalifikován

Formule E zavítala do Ciudad de México na okruh, který hostí i formuli 1. Elektrické formule samozřejmě jezdí na zkrácené verzi okruhu.

Kvalifikaci vyhrál d'Ambrosio před Prostem, di Grassim, Abtem a Buemim. Posledně jmenovaný, který před Mexikem vedl šampionát, v kvalifikaci chyboval. O rozruch se postaral Piquet, který zlikvidoval bariéru TecPro.

Start závodu se obešel bez větších problémů, ale také beze změn na čele. Ve čtvrtém kole se Buemi dostal před Abta na 4. místo. Tím ovšem předjíždění skončilo. Mezi první čtyřkou to bylo až do zastávek v boxech velmi těsné – čtvrtý Buemi ztrácel na d'Ambrosia jen 1,5 sekundy. Ani pátý Abt nebyl od tohoto vláčku jezdců daleko.

Jen pár sekund před zastávkami v boxech se di Grassi dostal na druhé místo před Prosta. Po zastávkách se Prost propadl za svého týmového kolegu Buemiho. Di Grassi využil ihned po vyjetí z boxů FanBoost a šel do vedení závodu.

Buemi se po zbytek závodu snažil propracovat na druhé místo před d'Ambrosia, ale nedařilo se mu to. Po kontaktu mezi oběma jezdci vše vygradovalo v 35/43 kole, kdy se Buemi sice na druhé místo na konci cílové rovinky dostal, ale stalo se tak po útoku z vnějšku, kdy si zkrátil zatáčku. Jezdec Renaultu nakonec musel místo vrátit zpět.

Trochu méně vydařený závod pro francouzskou značku podtrhl Prost, který dostal penalizaci za nebezpečné opuštění boxů.

V závěru závodu havaroval Abt, ale dokázal se vrátit na trať.

Aktualizace

Závod sice vyhrál Lucas di Grassi, ale po závodě byl diskvalifikován. Vítězem se tak stal d'Ambrosio před lídrem šampionátu Buemim. 

Di Grassi byl vyloučen poté, co se zjistilo, že jeho první vůz měl hmotnost 886,2 kg, což je 1,8 kg pod minimálním limitem.  

Dalším závodem je 2. dubna Long Beach.

Výsledky (bez diskvalifikace vítěze)

Foto: FIA, Formule E

Další článek: Haas má skvělý vůz, pochvaluje si Gutiérrez

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10