Formule E: Prost porazil v prvním závodě v Londýně Sennu, di Grassi blíže titulu

Dramatický průběh měl první ze dvou závodů formule E v Londýně. Po startu z pole position ho vyhrál Nicolas Prost před Bruno Sennou.
Formule E: Prost porazil v prvním závodě v Londýně Sennu, di Grassi blíže titulu

Trochu zvláštní pocity musel mít fanoušek motorsportu při pohledu na první řadu závodu formule E v Londýně. Vedle sebe se postavili Prost a Senna. Třetí odstartoval do závodu Oliver Turvey.

Pozornost ale byla upřena spíše do hloubi pole. Dvěma jezdcům, kteří bojují o titul, se deštěm částečně ovlivněná kvalifikace moc nepovedla. Di Grassi odstartoval z 10. místa, Buemi z 12.

Di Grassi měl před závodem na Buemiho v šampionátu náskok jednoho bodu.

Na čele se pořadí po startu neměnilo. Di Grassi a Buemi si polepšili a poté se propracovávali dopředu. Nejdříve před Heidfelda, pak před Abta, který se ale pro Buemiho stal tvrdším oříškem.

Di Grassi se později dostal i před Birda a byl průběžně šestý. Buemi ale situaci nakonec dohnal a oba tak do boxů zajížděli ze 6. a 7. místo.

Po zastávkách se pořadí v čele neměnilo. Jen Vergne se dostal na 4. místo. Lídři šampionátu pokračovali v postupu. Di Grassi překonal Frijnse a šel na páté místo, Buemiho ho záhy napodobil.

Ve 20. kole boural Abt a sestřelil také Frijnse. Na trať musel safety car. Po restartu si Di Grassi troufl na Vergne ale došlo ke kontaktu, kterého málem využil Buemi. Di Grassi i s poškozeným vozem pokračoval dál a odolával útokům svého rivala.

Souboj o titul vůbec nezajímala Birda, který se dostal před Buemiho. Dobře rozjetý závod skončil pár kol před koncem pro Turveye, který boural.

V posledních metrech došlo ke kontaktu mezi Buemim a Birdem. Buemi nakonec skončil za di Grassim na pátém místě.

Di Grassi má před posledním závodem sezóny, který se jede v neděli v 17:00, náskok 3 bodů.

Závod vyhrál Prost před Sennou a Vergnem.

Další článek: Wehrlein má z postupu do Q2 velkou radost

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10