Formule E: Prost porazil v prvním závodě v Londýně Sennu, di Grassi blíže titulu

Dramatický průběh měl první ze dvou závodů formule E v Londýně. Po startu z pole position ho vyhrál Nicolas Prost před Bruno Sennou.
Formule E: Prost porazil v prvním závodě v Londýně Sennu, di Grassi blíže titulu

Trochu zvláštní pocity musel mít fanoušek motorsportu při pohledu na první řadu závodu formule E v Londýně. Vedle sebe se postavili Prost a Senna. Třetí odstartoval do závodu Oliver Turvey.

Pozornost ale byla upřena spíše do hloubi pole. Dvěma jezdcům, kteří bojují o titul, se deštěm částečně ovlivněná kvalifikace moc nepovedla. Di Grassi odstartoval z 10. místa, Buemi z 12.

Di Grassi měl před závodem na Buemiho v šampionátu náskok jednoho bodu.

Na čele se pořadí po startu neměnilo. Di Grassi a Buemi si polepšili a poté se propracovávali dopředu. Nejdříve před Heidfelda, pak před Abta, který se ale pro Buemiho stal tvrdším oříškem.

Di Grassi se později dostal i před Birda a byl průběžně šestý. Buemi ale situaci nakonec dohnal a oba tak do boxů zajížděli ze 6. a 7. místo.

Po zastávkách se pořadí v čele neměnilo. Jen Vergne se dostal na 4. místo. Lídři šampionátu pokračovali v postupu. Di Grassi překonal Frijnse a šel na páté místo, Buemiho ho záhy napodobil.

Ve 20. kole boural Abt a sestřelil také Frijnse. Na trať musel safety car. Po restartu si Di Grassi troufl na Vergne ale došlo ke kontaktu, kterého málem využil Buemi. Di Grassi i s poškozeným vozem pokračoval dál a odolával útokům svého rivala.

Souboj o titul vůbec nezajímala Birda, který se dostal před Buemiho. Dobře rozjetý závod skončil pár kol před koncem pro Turveye, který boural.

V posledních metrech došlo ke kontaktu mezi Buemim a Birdem. Buemi nakonec skončil za di Grassim na pátém místě.

Di Grassi má před posledním závodem sezóny, který se jede v neděli v 17:00, náskok 3 bodů.

Závod vyhrál Prost před Sennou a Vergnem.

Další článek: Wehrlein má z postupu do Q2 velkou radost

Témata článku: ,