Formule E představila „facelift“ druhé generace šasi

Před sezónou 2018/2019 představila formule E druhou generaci šasi s označením Gen2, která se nyní dočkala „faceliftu“. Upravená verze šasi nese název Gen2 EVO a premiéra na závodních okruzích ji čeká v příští sezóně.

Od sezóny 2020/2021 budeme o formuli E hovořit jako o světovém šampionátu. Spolu s touto významnou změnou statusu elektrického seriálu se dočkáme také omlazení druhé generace šasi.

U omlazené druhé generace šasi si lze na první pohled všimnout několik změn oproti současným vozům. Přední kola již nejsou zakryta „blatníky“ a výrazně se proměnilo přední křídlo i zadní aerodynamická křidélka nad stále nezvykle masivním difuzorem.

Výraznou změnu představuje také nově přidaná „žraločí ploutev“ a pozorné oko zpozoruje i nové otvory v bočnicích.

K designovým modifikacím došlo v polovině aktuálního životního cyklu šasi formule E druhé generace. Po sezóně 2021/2022 se přejde na třetí generaci šasi, které pro formuli E vyvíjí firma Spark.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo: Generace 2, vpravo: Generace 2 EVO

I v příští sezóně, kdy elektrický šampionát ponese oficiální název ABB FIA Formula E World Championship, budou monoposty závodit na osmnáctipalcových pneumatikách Michelin, které jsou univerzální pro suché i mokré podmínky.

„Gen2 EVO je další evolucí osobitého designu. Stejně jako u první generace jsme nyní přepracovali bodywork, aby vypadal uhlazeněji a živěji. Toto auto se navždy zapíše do historie jako první, které závodilo v mistrovství světa formule E,“ řekl v oficiálním tiskovém prohlášení zakladatel šampionátu Alejandro Agag.

Foto: Formule E

Další článek: Jack Aitken zamířil z Renaultu do Williamsu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna