Formule E je to nejlepší, co mě kdy potkalo, říká Vergne po druhém titulu

Jean-Éric Vergne se v neděli v New Yorku stal historicky prvním dvojnásobným šampionem formule E. Podle slov francouzského pilota týmu DS Techeetah je série elektrických monopostů to nejlepší, co ho v jeho kariéře zatím potkalo.
Formule E je to nejlepší, co mě kdy potkalo, říká Vergne po druhém titulu

Vergne vstoupil do sezóny 2018/2019 jako úřadující šampion druhým místem v premiérové Eprix v Rijádu, poté ale přišel výsledkový útlum. V Marrákeši sice ještě Francouz posbíral 10 bodů za páté místo, poté ale vyšel bodově naprázdno v Santiagu, v Mexico City i v Hongkongu.

Zlom nastal v Číně, kde Vergne získal své první vítězství sezóny z konečných tří a začal postupně stoupat tabulkou jezdců směrem vzhůru. Ve třech z pěti evropských závodů dojel na pódiovém umístění a stal se prvním držitelem nové trofeje pro nejúspěšnějšího jezdce evropské části sezóny.

Po vítězství ve švýcarském Bernu na francouzského obhájce titulu čekal již jen závěrečný víkend v New Yorku, kam odcestoval jako lídr průběžného pořadí. Díky luxusnímu náskoku stačilo Vergnovi k obhájení titulu šampiona dojet ve dvou závodech v Brooklynu na patnáctém a sedmém místě.

Formule E New York: Poslední závod vyhrál Frijns, šampionem se stal Vergne

Formule E New York: Poslední závod vyhrál Frijns, šampionem se stal Vergne

„Stát se dvojnásobným šampionem je pro mě velmi speciální, protože celá poslední sezóna mi díky novým vozům připadala jako restart. Cítím se podobně, jako když jsem vyhrál titul poprvé,“ řekl Jean-Éric Vergne, kterého cituje web e-racing365.com.

„Prošli jsme si těžkými dny a čelili jsme novým výzvám. Nejdříve jsme museli úspěšně uzavřít ‚manželství‘ mezi naším týmem Techeetah a značkou DS. Museli jsme se s tím rychle vypořádat,“ připomněl Francouz, který tak poukázal na to, že Techeetah byl v sezóně 2018/2019 tovární stájí luxusní odnože Citroenu DS.

První vítězství sezóny v New Yorku získal Buemi, di Grassi pátý, Vergne bez bodů

První vítězství sezóny v New Yorku získal Buemi, di Grassi pátý, Vergne bez bodů

„Již dva dny po loňském finále v New Yorku jsme byli v Calafatu a testovali jsme, testovali a testovali. Nikdy jsme nepřestali pracovat, nikdy jsme nepřestali věřit v tento projekt.“

„Dlouhý boj je teď u konce a já musím poděkovat celému týmu DS Techeetah. Jsou to úžasní lidé s obrovskou touhou po vítězství.“

Konec v Toro Rosso a nové výzvy

Podle dalších slov Jeana-Érica Vergne francouzskému pilotovi formule E doslova zachránila jeho kariéru v motorsportu. Vergne v novém šampionátu nejprve debutoval v sezóně 2014/2015 u Andrettiho a poté již jeho kroky směřovaly k týmu Techeetah, u kterého letos dokončil čtvrtou sezónu v řadě.

Vergne přešel do formule E poté, co po třech sezónách ve formuli 1 skončil jeho vztah s týmem Toro Rosso a rodinou Red Bull.

„Příchod do formule E je to nejlepší, co se mi za celou moji kariéru přihodilo.“

Formule E je připravená na kompletní trať v Monaku, říká Alexander Lynn pro F1sport

Formule E je připravená na kompletní trať v Monaku, říká Alexander Lynn pro F1sport

„To je právě v životě velmi zábavné. Stávají se špatné věci a lidé vám říkají, že ty špatné věci se dějí z nějakého důvodu. Vy s tím nesouhlasíte, protože se nacházíte ve velmi špatné situaci a nevidíte světlo na konci tunelu.“

„Po pár letech si ale uvědomíte, že ti lidé měli pravdu.“

Úspěšná kampaň ve formuli E navíc Vergnovi otevřela cestu i k dalším zajímavým angažmá. Francouz již tři roky závodí také ve třídě LMP 2 především v evropské Le Mans Series a rovněž ve světovém šampionátu FIA WEC, díky čemuž se již třikrát zúčastnil slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Foto: Formula E

Váš názor Další článek: Sebastian je pod jiným tlakem, než na který byl zvyklý, říká Brawn
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".