Formule E do pěti let předběhne F1

Majitel značky Virgin Sir Richard Branson věří, že se šampionát elektrické Formule E do pěti let stane tak zajímavým, že přeskočí také Formuli 1.
Formule E do pěti let předběhne F1

Britský miliardář, který dříve vlastnil ve F1 tým Virgin a nyní má svůj tým právě ve Formuli E, řekl: „Přijde doba, kdy Formule E předběhne Formuli 1. Odhaduji, že za čtyři nebo pět let už bude Formuli E sledovat více lidí než F1.

„Formule E bude rychle růst, jakožto zelená energie bude její růst rychlejší. Lidé, kteří se chodí dívat na Formuli E, ji milují, což znamená, že bude docházet k jejímu přirozenému růstu.”

Srovnávat Formuli E s Formulí 1 ale nepovažuje za šťastné prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt. Jedním z klíčů k budoucímu úspěchu Formule E přitom podle něj bude udržet přísnou kontrolu nad náklady.

„Je velkou chybou snažit se porovnávat dvě rozdílné věci - nemůžete srovnávat Londýn s městem s pláží.”

Formule E: První závod v Londýně vyhrál Buemi, šampionát se dramatizuje

Formule E: První závod v Londýně vyhrál Buemi, šampionát se dramatizuje

„Ve Formuli E závodí každý jezdec s dvěma vozy, jezdí se ve městech a velký rozdíl je také v rozpočtech. Je nesmysl porovnávat to s F1.”

„F1 musí být vrcholem motorsportu, zároveň ale potřebujeme Formuli 1, Mistrovství světa vytrvalostních závodů, rallye i cestovní vozy.”

První sezóna Formule E vrcholí dnes v Londýně. Před posledním závodem sezóny mají šanci na titul stále tři jezdci - Nelson Piquet Jr., Sebastien Buemi a Lucas di Grassi.

Foto: Getty Images / Vladimír Rys

Další článek: Palmer u Lotusu příští rok závodit nebude

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10