António Félix da Costa získal pro sebe a pro tým DS Techeetah první vítězství v letošní sezóně formule E, když triumfoval v nedělním závodě v New Yorku.
Formule E: Da Costa si v New Yorku dojel pro první letošní výhru, Vandoorne novým lídrem | Foto: ABB Formula E

Ačkoliv se z první řady startující Alexander Sims pokusil po zhasnutí červených světel zaútočit, udržel si da Costa po startu vedení.

Ve 12. kole oba aktivovali svůj útočný mód, zatímco třetí Stoffel Vandoorne tak učinil až o kolo později a vrátil se před čtvrtého Nycka de Vriese.

Da Costa se postupně Simsovi vzdaloval, zatímco Brit z Mahindry byl pod tlakem Vandoorna, který se před něj dostal ve 22. kole.

A ačkoliv se Vandoorne snažil dotáhnout na první místo, da Costa měl již dostatečný náskok a zajistil si první letošní vítězství.

Třetí místo těžce vybojoval Mitch Evans. Po souboji a kontaktu s de Vriesem musel Novozélanďan krotit smyk, ke kterému mu ještě dopomohl přejezd přes nerovnost; a vyhnout se bariéře, což jen zázrakem dokázal.

Evans se tím propadl na pátou příčku, sérií rychlých kol se ale vrátil těsně za de Vriese, před kterého se dostal poté, co se i Nizozemec nechal nachytat na stejné nerovnosti jako Evans.

Ve 36. kole se pak dostal před Simse na třetí místo. I tak je čtvrtá příčka nejlepším Simsovým výsledkem v sezóně.

Po startu z 16. místa uzavřel top 5 Sam Bird. De Vries po dalším přejetí nerovnosti v nájezdu do šesté zatáčky neudržel Brita za sebou a v posledních pěti kolech podlehl také Robinu Frijnsovi, který skončil šestý.

Jake Dennis dojel osmý před Andrém Lottererem, kterému se vůbec nepovedl start z třetího místa a ztratil. Bodovanou desítku uzavřel Edoardo Mortara.

Nick Cassidy, který si v sobotu dojel pro první vítězství v šampionátu elektrických formulí, obsadil až šestnácté místo. Novozélanďan zajel nejrychlejší čas v dopolední kvalifikaci, následně byl ale penalizován odsunem o 30 míst za výměnu baterie. Kromě startu z konce pole si musel v závodě odpykat ještě trest průjezdem boxy za zbylé pozice, o které se už nemohl propadnout na roštu; a do cíle nakonec dojel daleko za body.

Vandoorne se druhým místem posunul do čela průběžného pořadí mistrovství světa, kde má 11 bodů náskok na Mortaru. Třetí je Evans před Jeanem-Éricem Vergnem, který dnes nedokončil, a Frijnsem. Da Costa je průběžně šestý.